AleksandrówGminyWażne wiadomościWydarzenia

Rodzinny piknik charytatywny dla Marysi Dzielnej Wojowniczki

Zapraszamy na rodzinny piknik charytatywny dla Marysi Krak. Znana z facebooka 11-latka z Piotrkowa, to Marysia Dzielna Wojowniczka. Piknik zaplanowano na sobotę 30 lipca. Początek o 14:00. Podczas festynu zbierane będą pieniądze na rehabilitację dziewczynki.

– Marysia urodziła się jako skrajny wcześniak, była maleńka i bezbronna. Mimo to, dzielnie walczyła o każdy dzień życia. Problemy z jakimi mierzy się do dziś, są ogromne. Marysia ma podwyższone napięcie mięśniowe w nogach, duży problem zaburzenia równowagi, obniżone napięcie mięśniowe tułowia i wadę wzroku. Nasza córka jednak nie poddaje się, walczy, a my razem z nią. – mówią Gabrysia i Darek – rodzice Marysi. – Nasza rzeczywistość jest podporządkowana walce o sprawność naszego dziecka. Niestety przez pandemię i utrudniony dostęp do rehabilitacji, jej stan pogorszył się. Dodatkowo Marysia w zeszłym roku przeszła operację obu nóg, dlatego potrzebuje coraz intensywniejszych ćwiczeń, a to niestety bardzo kosztowna sprawa. – dodają rodzice dziewczynki.

Stąd pomysł na organizację kolejnego już pikniku. Tym razem odbędzie się on w sobotę 30 lipca na terenie Stanicy Harcerskiej „Karczunek” we Włodzimierzowie, w gminie Aleksandrów. Początek o godzinie 14:00. W programie sporo atrakcji. Między innymi paintball, malowanie buzi, zabawa na „dmuchańcach” wata cukrowa, kiełbaski z grilla, gra terenowa, chwila relaksu z masażem czy kurtyna wodna którą zapewniają strażacy z OSP Dąbrowa nad Czarną. Podczas pikniku wystąpi także zespół ludowy Piotrkowianie.

Patronem Honorowym wydarzenia jest starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak.

Miejsce pikniku:

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!