Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Robert Biedroń w Piotrkowie

Kandydat lewicy na prezydenta w nadchodzących wyborach, europoseł Robert Biedroń gościł w poniedziałek w Piotrkowie. Polityk spotkał się ze swoimi sympatykami, a także założył lokalny komitet wyborczy, którego szefem został były wicestarosta piotrkowski Grzegorz Adamczyk, od lat związany z SLD.

– Dobry gospodarz czyli prezydent powinien lobbować za rozwiązaniami poprawiającymi życie ludzi, dlatego musimy mieć dobre drogi np. S12, musimy mieć dobry transport publiczny i dobrą edukację – powiedział w Piotrkowie Robert Biedroń. Dziennikarze poprosili o komentarz wywiadu którego udzielił prezydent Andrzej Duda, a dotyczył wprowadzenia możliwości zawierania związków partnerskich. – Prezydent Andrzej Duda nie reagował na „Strefy wolne od LGBT”, nie reagował na to co działo się podczas Marszu Równości w Białymstoku, nie reagował na słowa biskupów gardzące Polakami, a teraz zastanawia się nad wprowadzeniem związków partnerskich? – to stary kampanijny numer. Ta kwestia powinna zostać już w Polsce rozwiązana dawno. To standard obowiązujący w państwach zachodnich i europejskich, które stawiają dobro swoich obywateli i obywatelek na pierwszym miejscu. Związki partnerskie to prawo człowieka, a nie zachcianka. Zapewniam, że wśród wszystkich kandydatów na prezydenta jest tylko jeden który jest w stanie taką ustawę podpisać – powiedział Biedroń.

Robert Biedroń zawiązał w Piotrkowie swój lokalny komitet poparcia. Jego przewodniczącym został Grzegorz Adamczyk, były wicestarosta piotrkowski, od lat związany z SLD. – Wszystkich komitetów będzie 380, czyli tyle samo ile jest w Polsce powiatów. Dziś zakładamy 346. „Komitet Biedronia”, to ruch społeczny, który ma na celu zebrać wszystkich ludzi dobrej woli, którzy nie chcą, żeby było tak jak jest, ale żebyśmy wybrali prezydenta który będzie realizował konstytucję od pierwszego do ostatniego artykułu – mówił Robert Biedroń.

Polityk lewicy mówił także o decentralizacji państwa oraz o tym że warto rozważyć pomysł powrotu do 49 województw oraz przeniesieniu do Piotrkowa Trybunału Konstytucyjnego.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!