Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Rewolucyjne zmiany na A1. Zlikwidują tymczasowe rondo na „węźle bełchatowskim”

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na odcinku „A” węzeł Tuszyn – węzeł Piotrków Trybunalski Południe wprowadzane są w związku z postępem prac.

– Rozpoczynają się prace związane z likwidacją jednopoziomowego skrzyżowania na węźle Piotrków Trybunalski Zachód. W związku z tym jutro – wtorek 29 grudnia 2020 między 9.00 i 11.00 na blisko godzinę konieczne będzie zatrzymanie ruchu na drodze ekspresowej S8 na wysokości węzła Piotrków Trybunalski Północ. W tym samym czasie, również na godzinę, zamknięty zostanie ruch na autostradzie A1 na jezdni w kierunku Katowic około półtora kilometra przed węzłem Piotrków Trybunalski Zachód. Ruch w stronę  Łodzi będzie się odbywał normalnie – informuje Maciej Zalewski Główny Specjalista ds. Komunikacji GDDKIA w Łodzi.

Jadący od strony Warszawy będą mogli ominąć zamknięty odcinek zjeżdżając na węźle Piotrków Trybunalski Wschód na DK91 i kontynuować podróż w stronę Radomska. Z kolei podróżujący z kierunku Łodzi powinni zjechać na węźle Tuszyn na DK12/91 i tą trasą jechać w kierunku południowym.

– Kolejny etap prac związanych ze zmianą organizacji ruchu nastąpi w środę 30 grudnia 2020 także między godziną 9.00 i 11.00, w związku z likwidacją tymczasowego ronda u zbiegu autostrady A1 i DK 74j.  W tym czasie nastąpi CAŁKOWITE ZATRZYMANIE RUCHU NA BLISKO 2 GODZINY na wszystkich wlotach  ronda od strony: Łodzi, Katowic, Piotrkowa Trybunalskiego i Bełchatowa. Po wprowadzeniu zmian, ruch na osi północ – południe będzie się odbywał na wprost, bez konieczności zwalniania i zatrzymywania. Radykalnie poprawi to warunki podróżowania tym  – jednym z najważniejszych szlaków kraju – dodaje Maciej Zalewski.

Przejazd między Piotrkowem Trybunalskim i Bełchatowem będzie się odbywał w obu kierunkach po nowym – północnym wiadukcie węzła Piotrków Trybunalski Południe. Mimo wprowadzonych zamian, na węźle zostaną utrzymane wszystkie relację skrętne, jednak ze względu na fakt, że to rozwiązania tymczasowe, będą wymagały od kierowców dużej dozy koncentracji i bardzo uważnego czytanie oznakowania.

3.6 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!