Fot. Dariusz Kowalski

Remont na ulicy Sienkiewicza

Views: 355

Rozpoczęła się przebudowa fragmentu ulicy Sienkiewicza w Piotrkowie. Odcinek pomiędzy Wojska Polskiego a Słowackiego jest zamknięty dla ruchu. Okrzyknięta „jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych” ma zaledwie 300 metrów długości.

– Modernizacja rozpocznie się od przebudowy infrastruktury podziemnej. Roboty obejmą przebudowę wodociągu, ciepłociągu oraz części drogowej. W drodze wybudowana zostanie także kanalizacja deszczowa. Po zakończeniu prac instalacyjnych rozpocznie się część drogowa. Na jezdni znajdzie się nowa podbudowa oraz dwie warstwy asfaltu. Z kolei chodniki zostaną wykonane z płyt kamiennych. W projekcie nowej drogi są także miejsca postojowe – informuje Jarosław Bąkowicz z biura prasowego UM w Piotrkowie. – Przeprowadzenie robót wymagało wycinki dziesięciu drzew znajdujących się przy drodze. W ich miejsce po zakończeniu prac drogowych pojawią się nowe nasadzenia – dodaje rzecznik prezydenta.

Zmodernizowana ulica stylistyką będzie nawiązywać do wykonanego w 2016 roku remontu fragmentu od ul. Słowackiego do al. Kopernika. Przebudowa ul. Sienkiewicza ma się zakończyć pod koniec września.

Komentarzy: 0

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *