Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Remont na ulicy Sienkiewicza

Rozpoczęła się przebudowa fragmentu ulicy Sienkiewicza w Piotrkowie. Odcinek pomiędzy Wojska Polskiego a Słowackiego jest zamknięty dla ruchu. Okrzyknięta „jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych” ma zaledwie 300 metrów długości.

– Modernizacja rozpocznie się od przebudowy infrastruktury podziemnej. Roboty obejmą przebudowę wodociągu, ciepłociągu oraz części drogowej. W drodze wybudowana zostanie także kanalizacja deszczowa. Po zakończeniu prac instalacyjnych rozpocznie się część drogowa. Na jezdni znajdzie się nowa podbudowa oraz dwie warstwy asfaltu. Z kolei chodniki zostaną wykonane z płyt kamiennych. W projekcie nowej drogi są także miejsca postojowe – informuje Jarosław Bąkowicz z biura prasowego UM w Piotrkowie. – Przeprowadzenie robót wymagało wycinki dziesięciu drzew znajdujących się przy drodze. W ich miejsce po zakończeniu prac drogowych pojawią się nowe nasadzenia – dodaje rzecznik prezydenta.

Zmodernizowana ulica stylistyką będzie nawiązywać do wykonanego w 2016 roku remontu fragmentu od ul. Słowackiego do al. Kopernika. Przebudowa ul. Sienkiewicza ma się zakończyć pod koniec września.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!