GminyRęcznoWażne wiadomościWydarzenia

Ręczno: Honorowi dawcy krwi na start!

W Ręcznie odbyła się Powiatowa Spartakiada HDK zorganizowana przez tamtejszy Parafialny Klub HDK. Stawiły się kluby z Gorzkowic, Moszczenicy, Bab, Piotrkowa Trybunalskiego, Idzikowic, Woli Krzysztoporskiej oraz oczywiście Ręczna.

– Było bardzo dużo uśmiechu, dobrej zabawy, a przede wszystkim sportowych emocji. Podczas zaciętej rywalizacji w pięciu kategoriach: rzut podkową, bieg z jajkiem, slalom gigant, łap zająca i gąsienica, wyłoniono zespoły, które uzyskały najlepsze czasy. W pierwszej trójce znalazły się: klub z Piotrkowa Trybunalskiego na III miejscu, klub z Gorzkowic na miejscu II, oraz klub z Woli Krzysztoporskiej, który zajął I miejsce. Pamiątkowe puchary otrzymały również drużyny, które zdobyły najlepsze wyniki w poszczególnych konkurencjach. – wspomina Małgorzata Woźnica, współorganizatorka spartakiady. – Wiele emocjonujących chwil było także podczas mini spartakiady dla dzieci. Wszyscy uczestnicy dzielnie wytrwali do końca pomimo dość ciepłego klimatu – jak przystało na początek wakacji. – dodaje.

Mali sportowcy otrzymali upominki i dyplomy, które wręczyli: Oskar Kuliński w imieniu starosty Piotra Wojtysiaka, Halina Ałaszewska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Michał Bąkiewicz – obecny trener siatkówki reprezentacji Polski juniorów młodszych oraz proboszcz parafii w Ręcznie ks. Robert Glen.

– Spartakiada nie odbyłaby się gdyby nie wspaniali, mocno zaangażowani organizatorzy ( Parafialny Klub HDK w Ręcznie), młodzi wolontariusze, przyjaciele Klubu i sponsorzy( Pszczelarnia „Joanna” A. i K. Bańkowscy, Majk-ART Misztela, Art-Bruk, Masarnia – Andrzej Piątek, Piekarnia Jagieło, Sklep Eden – Damian Wilk)

Podziękowania organizatorzy spartakiady składają: Małgorzacie i Piotrowi Łukasińskim, Małgorzacie Kociniak z Europe Direct, Magdalenie Wnukiewicz, młodzieży z KSM, paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Ręczna, Majkowic i Stobnicy. Za rok zawody krwiodawców odbędą się w Babach, a klub z Ręczna dziękuje wszystkim uczestnikom, za tak liczne przybycie.

Powiatową Spartakiadę Klubów HDK patronatem honorowym objął starosta Piotr Wojtysiak, wójt gminy Ręczno Piotr Łysoń oraz europoseł Marek Belka.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: