RęcznoWydarzenia

W Ręcznie będzie nowe boisko

Gmina Ręczno wzbogaci się o nowy obiekt sportowy, będą boiska, pełnowymiarowa bieżnia, siłownia, szatnie i trybuny. Urząd właśnie ogłosił przetarg na przebudowę kompleksu, jaki przejął od LZS.

Nieco zaniedbane boisko, jeszcze w tym roku zmieni się nie do poznania. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na odnowienie przejętego obiektu. – Mamy bardzo szerokie plany. Chcemy, by powstało boisko wielofunkcyjne. Dodatkowo będzie miejsce do skoku w dal i wzwyż, a także kort tenisowy i boisko do niezwykle popularnej piłki plażowej, ponadto będą mogły być rozgrywane zawody w rzucie oszczepem i dyskiem – mówi Piotr Łysoń, wójt gminy Ręczno. – Dodatkowo plan zakłada budowę nowych szatni. Istniejące budynki będą wyremontowane i powstanie w nich siłownia. Chcemy także wybudować trybuny na około 200 miejsc i czterotorową bieżnię o nawierzchni tartanowej – dodaje wójt Łysoń.

Przetarg powinien być rozstrzygnięty w lutym, prace być może rozpoczną się w kwietniu, tak, by na koniec września obiekt był już gotowy.

Plan także dostępny TUTAJ.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!