GminySulejówWażne wiadomościWydarzenia

Ranny bielik trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Kole

Kilka dni temu, do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt trafił ranny bielik. Ptak miał złamane skrzydło oraz krwawiącą ranę. Potrzebna była operacja. Niestety skrzydła nie udało się uratować.

– 13 lutego do Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Nadleśnictwa Piotrków, Straż Leśna z Nadleśnictwa Piotrków, przywiozła rannego bielika. Ptaka zauważył myśliwy z Koła Łowieckiego „Tur”na terenie Leśnictwa Straszów. Bielik miał krwawiąca ranę lewego skrzydła. Po badaniach przeprowadzonych przez ośrodkowego lekarza weterynarii okazało się, że jest złamana kość ramieniowa. Rana ma charakter ugryzienia i to ono spowodowało, że kość pękła, w dwóch miejscach. Z przeprowadzonych oględzin rany i pomiarów wykonanych na zdjęciach RTG można przypuszczać, że mógł być to duży pies lub wilk! – relacjonuje Paweł Kowalski z Osady Leśnej w Kole.

Leśnicy przypuszczają, że obrażenia jakich doznał ptak, są prawdopodobnie efektem walki o posiłek.

– Przypuszczamy, że doszło do kłótni pomiędzy drapieżnikami podczas biesiady na jakimś martwym zwierzęciu. Możliwe, że ptak chciał się przyłączyć do posiłku i został ugryziony. Niestety, mimo konsultacji z wieloma specjalistami chirurgi weterynaryjnej, skrzydła nie udało się uratować. „Walenty” bo takie otrzymał imię, jest już po zabiegu i szybko nabiera sił. Jak na razie rana goi się bardzo dobrze. Wielka szkoda bo jest to dorosły ptak i powinien już przystępować do okresu lęgowego – dodaje leśnik.

Zabieg wykonał kobiecy zespół pod kierownictwem dr Dominiki Domańskiej, lek.wet. Katarzyny Górczak i zootechnika Izabeli Turlik.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!