Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Rakowska na finiszu. Skończą się korki w tej części miasta?

Drogowcy zakończyli wylewanie wszystkich warstw masy bitumicznej na remontowanym odcinku ulicy Rakowskiej. Pozwoli to na upłynnienie ruchu w obu kierunkach. Bardzo sprawnie przebiega gruntowny remont ulicy Rakowskiej, na odcinku od ul. Miast Partnerskich do ul. Logistycznej. 

– We wtorek zakończyły się prace przy wylewaniu ostatnich warstw asfaltu, dzięki czemu od środy ruch w pełni powrócił na oba pasy – informuje Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Przed nami roboty przy poboczach oraz na wjazdach do posesji. – Mimo tych prac ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach, czasami na nieco zwężonych pasach, jednak są one na tyle szerokie, że powinno to utrzymać płynność przejazdu i zniwelować korki, które czasami tworzyły się w tym rejonie – dodaje M. Majczyna i zaznacza, że częściowe wyłączenia pasów mogą się zdarzyć jedynie przy malowaniu oznakowania poziomego.

Magistrat przypomina, że inwestycja obejmowała zerwanie dotychczasowej nierównej nawierzchni, wzmocnienie drogi stalową siatką i wylanie asfaltu, przebudowę przepustów oraz zjazdów do posesji. Na wymienionym odcinku drogi poprawione zostanie także odwodnienie pasa drogowego.

Na inwestycję miasto pozyskało dofinansowanie zewnętrzne, które pokryje ok. 50% kosztów, czyli grubo ponad milion złotych. – Rezygnując z tych pieniędzy nie mieliśmy pewności, że dofinansowanie otrzymamy w przyszłości. Poza tym ulica była w złym stanie technicznym i wykładanie pieniędzy na jej chwilowe łatanie mijało się z celem i byłoby niegospodarne. Stąd decyzja o remoncie jeszcze w tym roku – podsumowuje Małgorzata Majczyna.

3 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!