GrabicaWydarzenia

Rajd rowerowy w gminie Grabica

To była IV edycja ekologiczno-historycznego rajdu rowerowego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Nasza Ziemia Piotrkowska – Grabica. Ponad 120 osób zwiedziło najpiękniejsze zakątki gminy Grabica. Na mecie rajdu zorganizowano piknik integracyjny i pogadankę historyczną na temat setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wydarzenie, które współfinansował Urząd Marszałkowski w Łodzi, zgromadziło całe rodziny. Peleton wystartował z Szydłowa. By nie zmęczyć zbytnio najmłodszych uczestników rajdu, zorganizowano kilka przystanków, min. w Woli Bykowskiej, Woli Kamockiej, Żeroniach, Krzepczowie i metę w Kamocinie. W tej ostatniej miejscowości dodatkowo zorganizowano integracyjny piknik rodzinny.

– Do tej pory nasze działania kierowane były w organizację rajdów rowerowych, spływów kajakowych, realizację zadań z zakresu ekologii czy działalność szkoleniowa dla Ochotniczych Straży Pożarnych – mówi Miron Ossowski, prezes Stowarzyszenia. – Ponadto pozyskiwaliśmy środki w ramach grantów z Opus, realizowaliśmy zadania publiczne w ramach konkursów organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, czy Lokalną Grupę Działania „BUD-UJ RAZEM” – dodał Ossowski.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!