Wydarzenia

Radni wybierali wiceprzewodniczącego Rady i członków Zarządu Powiatu

Podczas II Sesji Rady Powiatu poznaliśmy wiceprzewodniczącego Rady, oraz członków Zarządu Powiatu Piotrkowskiego. Radni wybrali Michała Szymańskiego na funkcję wiceprzewodniczącego Rady, Dariusza Magacza na stanowisko wicestarosty, a także Elżbietę Ościk, Stanisława Cubałę oraz Oskara Kulińkiego na członków Zarządu Powiatu.

 

Znamy już wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Piotrkowskiego. W tajnym głosowaniu został nim Michał Szymański. Radny nie miał kontrkandydatów. Radny reprezentujący Naszą Ziemię Piotrkowską uzyskał 12 głosów. Przeciw tej kandydaturze zagłosowało 8 radnych.- Dziękuję za głos za, i za głos przeciw. To jest dla mnie taki znak, że muszę jeszcze więcej pracować. W swoim życiu miałem okazję prowadzić duży, pasażerski samolot, ale jeszcze nigdy nie prowadziłem sesji Rady Powiatu. I to będzie też dla mnie ogromne wyzwanie. Chciałem zadeklarować, że każdy radny będzie mógł na mnie liczyć – powiedział nowy wiceprzewodniczący.

 

Kandydata na funkcję wicestarosty zgłasza starosta, dlatego Piotr Wojtysiak na to stanowisko rekomendował radnego Dariusza Magacza, który w głosowaniu zdobył 12 głosów. Przeciw było 9 radnych. – Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wysokiej radzie, że obdarzyła mnie tak dużym zaufaniem i wskazała na stanowisko wicestarosty. Szczególne podziękowania kieruje w stronę starosty Piotra Wojtysiaka, który zaufał mi i rekomendował mnie na to odpowiedzialne stanowisko. Zapraszam wszystkich radnych, powtórzę jeszcze raz – wszystkich radnych, do szerokiej współpracy – powiedział podczas wystąpienia Dariusz Magacz.

 

 

Starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak zaproponował także trzech członków Zarządu Powiatu Piotrkowskiego: radnego Stanisława Cubałę, radną Elżbietę Ościk i radnego Oskara Kulińskiego. I tak: Stanisław Cubała zdobył 13 głosów za, 7 radnych było przeciw, Oskar Kuliński zdobył 12 głosów za i 8 przeciwnych, podobnie Elżbieta Ościk – 12 za i 8 przeciw.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x