GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Radni obejrzeli gminne inwestycje

Radni Rady Miejskiej Wolborza zapoznali się ze stanem miejskich i gminnych inwestycji. Część została już zakończona inne są w trakcie realizacji.

Spotkania radnych Rady Miejskiej Wolborza z burmistrzem Andrzejem Jarosem w terenie, to już tradycja. W trakcie objazdu gminy radni mają okazję zobaczyć zrealizowane inwestycje oraz stan prac na tych jeszcze trwających. 

Radni obejrzeli dwa zmodernizowane ujęcia wody: w Wolborzu i Polichnie. Dzięki tym modernizacjom miasto i gmina Wolbórz jest zabezpieczona w dostawę bieżącej, czystej wody pitnej dla wszystkich rejonów gminy. Wydajność ujęć wody zwiększyła się z 60 do 120 m3 na godzinę. Wartość inwestycji: 6.642.000,00 zł. Dofinansowanie z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 4.900.000,00 zł.

Następnie radni obejrzeli oddaną do użytku ulice Słoneczną w Wolborzu oraz trwającą budowę dróg z chodnikami w Swolszewicach Dużych i Komornikach. Wartość inwestycji  7.720.636,02 zł. Dofinansowanie z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład w wysokosci 4.800.000,00 zł. 

Wszystkie wizytowane przez radnych inwestycje zrealizowane zostały dzięki dotacjom pozyskanym przez gminę Wolbórz oraz dzięki decyzjom i planowaniu inwestycyjnemu, które realizuje zespół burmistrza Andrzeja Jarosa po zatwierdzeniu planów przez Radę Miejską Wolborza. 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!