Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Rada Powiatu przyjęła nowy Program Naprawczy dla PCMD

Zwiększenie liczby zabiegów onkologicznych na oddziale ginekologicznym, także z wykorzystaniem laparoskopu, rozszerzenie oferty diagnostycznej o choroby piersi, a także uruchomienie oddziału rehabilitacji dziecięcej zakłada nowy Program Naprawczy przygotowany przez dyrekcję Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. „Zielone światło” na wdrożenie Programu daje PCMD Rada Powiatu Piotrkowskiego, która na ostatniej sesji przyjęła propozycję nowych rozwiązań dla powiatowej opieki medycznej – informuje na swojej stronie starostwo.

Program ma na celu m.in. rozwijanie obecnego profilu działalności placówki, który adekwatnie do nazwy szpitala skupia się na skoordynowanej opiece nad kobietą, kobietą w ciąży i dzieckiem. Zdaniem dyrektora prof. Piotra Woźniaka pozwoli także ustabilizować sytuację finansową szpitala.

– Taki mieliśmy cel przyjmując wcześniejsze programy naprawcze, których wdrożenie się powiodło – przypomniał starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak. – Niestety w między czasie pojawiły się nowe uwarunkowania tworzone przez Ministerstwo Zdrowia czy Narodowy Fundusz Zdrowia, poprzez które sytuacja finansowa większości szpitali w Polsce uległa znaczącemu pogorszeniu. Jeśli nie zostaną wprowadzone zmiany systemowe w służbie zdrowia, to mam obawy co do tego, że ten Program, mimo, że jest dobrym krokiem dyrekcji PCMD w kierunku rozwoju placówki, przyniesie oczekiwany efekt. Niedoszacowane kontrakty przez NFZ, wzrastające koszty pracy, m.in. w zakresie norm zatrudnienia i wynagrodzeń pracowników, nie znajdują jak dotąd pokrycia w dochodach szpitali, które wypłaca NFZ – zaznaczył starosta. 

W większości Rada Powiatu dostrzegła w Programie Naprawczym szanse na utrzymanie i wzbogacenie świadczeń medycznych dla pacjentów PCMD. Za przyjęciem Programu głosowało 16 radnych, nikt nie był przeciwny, ale 5 radnych wstrzymało się od głosu. Pełne wyniki głosowania, można zobaczyć TUTAJ.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: