Wydarzenia

Rada Powiatu apeluje do marszałka w sprawie ŁKA

Rada Powiatu Piotrkowskiego wystąpi w najbliższym czasie do Marszałka Województwa Łódzkiego w sprawie zwiększenia liczby połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Radni podjęli taką uchwałę po apelu jaki wystosował w tej sprawie jeden z mieszkańców.

Apel do Rady Powiatu wystosował Paweł Duda. – Petycja miała na celu zwrócenie uwagi na problem, jakim jest marginalizowanie naszego miasta a tak naprawdę całej południowej części województwa łódzkiego i bardzo powolne wprowadzanie oferty połączeń ŁKA dla Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska. Pomijając fakt, że tą jedną parę połączeń uruchomiono w późniejszym terminie niż obiecywano, teraz okazuje się, że otrzymamy tylko jedno połączenie więcej niż obecnie (czyli będą 2) podczas gdy np. Tomaszów Mazowiecki będzie miał wzrost połączeń obsługiwanych przez ŁKA z 1 w tygodniu do 10 (9 do Łodzi i jedno do Koluszek) – mówi w rozmowie z nami autor apelu. – Chciałem, aby radni zarówno naszego miasta i powiatu, jak także pozostałych gmin w powiecie piotrkowskim i powiecie radomszczańskim podjęli działania, które będą skierowane w stronę organizatora przewozów, aby została zwiększona liczba połączeń do Łodzi i Radomska do poziomu takiego, jaki zaoferowano dla Tomaszowa Mazowieckiego. Niestety, ale praktycznie żadna Rada które do tej pory przyjęły apel, nie zrozumiała zamysłu petycji (czyli tego, że chcę aby podjęli jakieś działania, które wymuszą na władzach województwa uruchomienie połączeń), ponieważ przekazywali ją “zgodnie z właściwością” do Urzędu Marszałkowskiego. Tylko Rada Powiatu Piotrkowskiego i częściowo Rada Miasta Piotrkowa Trybunalskiego zajęły się tą sprawą i skierowały uchwały lub pisma popierające inicjatywę do Urzędu Marszałkowskiego. Z odpowiedzi od ŁKA i UMWŁ wynika, że “planują” zwiększenie liczby połączeń od przyszłego rozkładu jazdy, tj. od grudnia 2020 roku. Ale nawet mając to na papierze, nie ma pewności, czy to zrobią – mówi Paweł Duda.

Za przyjęciem apelu i podjęciem działań w sprawie zwiększenia ilości kursów głosowało 19 radnych, 1 był przeciw i 1 wstrzymał się od głosu.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x