Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Przejazd kolejowy na Rolniczej będzie zamknięty przez miesiąc

Rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej i chodnika przez tory PKP na ul. Rolniczej. Ze względu na prace, ul. Rolnicza na tym odcinku jest nieprzejezdna – informuje magistrat.

Prace realizowane będą na kilkudziesięciometrowym odcinku ulicy Rolniczej biegnącej przez torowisko i polegać będą na budowie brakujących odcinków chodnika i ścieżki rowerowej po obu stronach terenu kolejowego. W ramach przebudowy po stronie południowej wykonany zostanie chodnik, natomiast po stronie północnej ciąg pieszo-rowerowy.

Na fragmencie jezdni, od pętli autobusowej do torów sfrezowany zostanie zniszczony asfalt i ułożony nowy. Z kolei po drugiej stronie przejazdu (od strony Elektrociepłowni) wybudujemy drogę od podstaw na kilkunastometrowym odcinku. Inwestycja obejmie także wymianę podkładów kolejowych pod bocznicą biegnącą w kierunku terenu ciepłowni. – Wiemy, jak ważna jest to inwestycja, dlatego długo zabiegaliśmy o możliwość jej realizacji. Aby wykonać ten krótki fragment drogi potrzebowaliśmy szeregu uzgodnień z PKP – zaznacza wiceprezydent Adam Karzewnik.

Prace przy budowie chodnika i ścieżki rowerowej mają potrwać do końca kwietnia, choć sama droga dla ruchu będzie zamknięta przez około miesiąc. – Po konsultacji z PKP PLK wiemy, że ruch pieszych, rowerzystów oraz samochodów przez torowisko podczas prowadzonej inwestycji jest zabroniony. Prosimy kierowców o stosowanie się do oznakowania oraz wybieranie alternatywnych dróg – dodaje Jarosław Bąkowicz z biura prasowego magistratu.

Koszt wykonania inwestycji wyniesie 273 tys. zł.

3.3 6 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowianin
Piotrkowianin
8 marca, 2021 21:17

A kiedy przejazd na ul. Słowackiego będzie wyglądał tak jak ten na Rolniczej i będzie można go pokonać z prędkością większą niż10 km/h?

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!