Przedwyborcze rozdanie

Views: 1224

W kolejnej naszej sondzie zadaliśmy pytanie, kto Waszym zdaniem, byłby najlepszym kandydatem na wójta gminy Aleksandrów, gdyby wybory odbyły się w minioną niedzielę. Przez tydzień oddano 565 głosów. Minimalną różnicą 16 punktów nad Michałem Małeckim, wygrał obecny sekretarz gminy, Paweł Mamrot, zdobywając 221 głosów. Mamrot zdeklasował tym samym swojego szefa, wójta Dionizego Głowackiego, który zyskał 104 głosy poparcia. Z kolei jedna trzecia tej liczby głosujących chciałaby widzieć w fotelu wójta „innego” kandydata.

Można powiedzieć, że obyło się bez niespodzianek, bo wyniki sondy są raczej zgodne, a w najgorszym przypadku zbliżone do odbioru społecznego potencjalnych kandydatów. Choć krasomówstwo Mamrota (nieadekwatne do nazwiska…) i czasem zbędny formalizm można uznać za irytujące, to nie da się mu odmówić inteligencji, niewątpliwych zdolności dyplomatycznych oraz organizacyjnych, co naturalnie predysponuje go do ubiegania się o najwyższy urząd w gminie.

Mamrot różni się jednak od Małeckiego (co wcale nie musi działać na niekorzyść sekretarza), człowieka bezpośredniego, biznesmena i charyzmatycznego społecznika, o którym już dziś można powiedzieć, że to postać – instytucja. Siłą rzeczy, jemu również nie można odmówić talentów organizacyjnych, aczkolwiek należy pamiętać, że zarządzanie gminą (choć mechanizmy są tu podobne) różni się od zarządzania firmą. Oprócz powyższego, przemawia za nim fakt, że jest blisko ludzi i zdaje się ich rozumieć (z wzajemnością), co już samo w sobie stanowi najlepszą rekomendację do kandydowania w jesiennych wyborach.

No i obecny wójt, Dionizy Głowacki – samorządowiec, który z pewnością ma dobre zamiary. Człek swojski i bezpośredni (czasem aż nadto…). Od początku trwania sondy był na trudnej pozycji (co nie znaczy straconej), ponieważ ciąży na nim odium aktualnych rządów i odpowiedzialności również za złe decyzje lub ich brak. Mimo powagi urzędu, który reprezentuje, zdaje się stać w cieniu swojego elokwentnego sekretarza i „rzecznika prasowego” w jednym. Czy zdobędzie się na większą wyrazistość i samodzielność? Czas pokaże.

Komentarzy: 40

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

 1. Ciekawe czy w tym roku pracownicy Włodarza będą dowozić emerytów na wybory?
  A Mamrot to się szykuje, ale na wybory do powiatu…

 2. Oby glowacki skonczyl karierę jak najszybciej. Juz dosc „dobrego” zdziałał. Lizidupstwo i rodzinka- oto kadra przedszkoli, szkół i urzędu naszej gminy. Bez pozdrowień.

 3. Wybór był trudny, gdyż niektórzy (może niesłusznie), powiedzą, iż nie można przedkładać dżumy nad cholerę, to jednak intelektualnie Mamrot bije Głowackiego w ilorazie inteligencji stosunkowo wysoko. Głowacki, to typ człowieka prostego, bez polotu, przebojowości i odrobiny fantazji. Mamrot, aczkolwiek wywodzi się z tego samego kręgu kulturowego, to sprawia wrażenie błyskotliwego, niższego szczebla polityka i administratora gminy. Reasumując, to Mamrot jest kołem napędowym w tym duecie. Bez niego Głowacki nieobeznany ze współczesnym manewrowaniem w polityce, chociażby ze względu na zbyt słabą znajomość dzisiejszych środków medialnych – jest mało skuteczny w komunikacji werbalnej z mediami i społeczeństwem. Jednakże obydwóch przebija na tym polu Michał Małecki. Młody, wykształcony, ze sporą rutyną politycznej przedsiębiorczości z racji pełnionych funkcji, jest najlepszym kandydatem na wójta. Podstawowym atutem Małeckiego jest jego inteligencja połączona ze spontanicznością oraz ogromna miarka empatii, która cechuje tego człowieka jako wyczulonego na ludzkie problemy przyszłego gospodarza gminy. Wybór należy do Nas!!!

 4. Jesli ktos troche interesuje sie lokalna polityka to dobrze wie ze kariera Maleckiego to przyklad “KOLESIOSTWA”.
  Pzyklad? Parca w Urzedzie Marszalkowskim… przez caly czas byl “pelniacym obowiazki” dlaczego? Stanowisko wymagajace konkursu!
  Wiecej? dotacje na Stowarzyszenie… Ogolnie kariera “prowadzona”

 5. Festyny , czekoladki , paczki , kwiatuszki , kajaki… Wszytko za pieniadze z Urzedu Marszalkowskiego albo innego urzedu woj. lodzkiego.
  To jest najzwyklejsza kampania za publiczne pieniadze! Pieniadze ktore nie wszyscy tak latwo dostana…
  Jakim jest politykiem okaze sie kiedy Mazura i Cubaly zabraknie!
  Wiekszosc na forum to prawdopodobnie mlodzi ludzie i nie wiedza jakie byly poczatki. Na pewno nie byla to ciezka praca… 🙂
  To bylo “dobre” stare PSL ( wczesniej ZSL) . Jesien pokaze jak to bedzie.
  Historia Pawla M jest bez porownania ( on przynajmniej gdzies pracowal 🙂 )

 6. Jaż od dawna toczy się walka o fotel wójta. Władze organizują spotkanie kulturalne, imprezy, festyny, rozdają hojne prezenty…Pytanie po co? I za czyje pieniądze? Praca w UG tylko dla rodziny lub kolesi, nawet bez odpowiednich kwalifikacji.

 7. Nie widzę w tym nic dziwnego,że Gmina Aleksandrów organizuje różne przedsięwzięcia kulturale, festyny itp.Wszystkie gminy to robią.Sulejów np.3 dni organizował festyn i wielkie gwiazdy występowały a my co? Jestem mieszkanką gminy i też chciałabym żeby do nas zawitał ktoś sławny.Dzieci wszystkie atrakcje mają za darmo ! a w innych gminach trzeba płacić. Robić źle, nie robić źle jak tu wszystkim dogodzić?

 8. Tylko jak robi to wladza to wszyscy wiedza za czyje. W drugim przypadku malo kto zna prawde ze to tez za nasze!
  Kolesiostwo bylo jest i bedzie i NIKT tego nie zmieni. Wymiana kadr w urzedach jest nawet wskazana bo latwo mozna sie przyzwyczaic do
  fajnej spokojnej bezstersowej pracy. I kazdy powinien sprobowac pracy na wolnym rynku.
  Smieszy kiedy zwolennicy Michala wytykaja wydawanie publicznych pieniedzy kiedy oni robia dokladnie to samo!
  Gdyby Michal wygral wybory nie byloby duzych zmian w zarzadzaniu ale na pewno wymiana kadr by nastapila.
  Cale stowarzyszenie przeniosloby sie do Aleksandrowa 🙂 Pewnie juz maja rozdzielone etaty 🙂
  Michal jest w porzadku ale to nie kandydat na wojta. Historia jego jest podrecznikowa jesli chodzi o lokalne uklady…

 9. A te tulipany i kwiaty na dzień Kobiet to włodarze za swoje kupili czy z budżetu gminy Aleksandrów?
  Dodatkowo czekolady na wigilie, dzień babci i dziadka w Dąbrowie, Aleksandrowie i Skotnikach…
  może radni sprawdzą z jakiego budżetu to idzie???

 10. Moim zdaniem najlepszym kandydatem na wójta gminy Aleksandrów jest Małecki, ponieważ posiada wysoką kulturę osobistą, inteligencję i ogromne doświadczenie w zarządzaniu. A poza tym, to dobry człowiek.