Protest rolników wyruszył ze Srocka w stronę Piotrkowa – AKTUALIZACJA

Views: 572

Kolumna 20 ciągników i dodatkowo samochodów osobowych wyruszyła ze Srocka w kierunku Piotrkowa. Protestujący rolnicy wjadą do Piotrkowa i na rondzie św. Faustyny zawrócą do Srocka. Drogę Srock-Piotrków-Srock mają pokonywać do godziny 15.00.

Organizatorem protestu jest AgroUnia. – Nasze główne postulaty to obrona rynku krajowego, kontrola żywności przywożonej do Polski i skuteczniejsze działania w walce z ASF – powiedział Andrzej Prochoń, współorganizator protestu. Ponadto rolnicy oczekują polepszenia warunków chowu drobiu i trzody chlewnej.

AKTUALIZACJA:
Rolnicy dojechali do Piotrkowa. Na rondzie św. Faustyny Kowalskiej zawrócili w stronę Srocka.

Komentarzy: 3

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

 1. Wystarczy popatrzeć na plany zagospodarowań np we Woli Krzysztoporskiej i Grabicy. To wy sami rolnicy jesteście za to odpowiedzialni. Wraz z wójtami tych gmin i niektórymi radnymi sami zaprosiliście magazyny do swoich gmin.
  A teraz oczekujecie żeby te magazyny kupowały od was produkty. Zapomnijcie o tym!!!! Możecie pomażyć!!! Niemiecki Kaufland kupi od niemieckich, holenderskich, duńskich rolników czyli od swoich a na was się wypnie.
  Sami też kupujecie duńskie, holenderskie świnie, pasze też idą z zachodnich krajów, antybiotyki też z zachodnich krajów aby tylko w 2,5 miesiąca utuczyć świnię.
  Ta wasza sytuacja się od was zaczełą. Jak widzę rolnika który jedzie 150 KM ciągnikiem a z tyłu ma opryskiwać o pojemności 400 litrów to mnie śmiech ogarnia, żeby się tylko pokazać.

 2. Rolnicy i Rolniczki sami sobie zafundowaliście to co teraz macie. Sprzedajecie ziemię pod magazyny. Przyjdzie obcy kapitał, rzuci trochę grosza aż wam się świecą oczka i lecicie jak potulne baranki. Obcy kapitał pobuduje magazyny a później ściąga towar z Niemiec, Holandii. Od was nie kupi. Takie prawa rynku. Wiem jak było u mnie w Majkowie, była ziemia a teraz nima – przyszedł obcy kapitał Prologis, Kaufland – wszystkie jest ściąganie z Niemiec, Holandii (wołowina, wieprzowina) w kartonach a od was niestety nikt nie kupi.
  Sprzedawajcie rolnicy w Majkowie więcej ziemi a nic nie będziecie mieli.
  To od was to się wszystko zaczeło. Gdy nie było magazynów, to rolnik dostarczał na lokalny rynek żywność. A teraz dostarcza się z Niemiec, Włoch, Holandii, Dani.

  W żadnym wypadku nie jest mi żal was.