KulturaNadchodzące wydarzenia

Propozycja na piątkowe popołudnie

Dyrekcja Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaż wystawy „Dawny Piotrków, dawni piotrkowianie”, który odbędzie się 22 października (piątek) o godz. 17.00. Wystawa poświęcona została m.in. ubiorom dawnych piotrkowian począwszy od XII wieku aż do XIX wieku.

Autor wystawy – Piotr Gajda zapowiada, że każdy uczestnik wernisażu otrzyma egzemplarz nowego przewodnik po Piotrkowie pt. „Spacerem po Piotrkowie”, który wydany został przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim jako działanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

Z przewodnika można dowiedzieć się m.in. jak wyglądały tereny dzisiejszego Piotrkowa w epoce lodowcowej, jaki kształt miała pierwotna zabudowa staromiejska, a także gdzie znajdują się podziemia, krypty i lochy. Nie zabrakło oczywiście informacji o piotrkowskich zabytkach i nekropoliach oraz ważnych wydarzeniach z dziejów miasta takich jak: sejmy, trybunały, powstanie kolei, formowanie Legionów, czy stacjonowanie 25 pp.

1 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!