Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Prokurator wydaje decyzję o postawieniu zarzutów kierowcy bmw

Prokuratura w Piotrkowie podjęła decyzję o przedstawieniu zarzutu 31-letniemu mieszkańcowi Łodzi – uczestnikowi wypadku z 16 września, w którym śmierć poniosły trzy osoby. Nie wiadomo czy łodzianina doprowadzono do prokuratury i postawiono mu zarzuty, a także czy ewentualnie przyznał się do winy, ponieważ prokuratura jest niezwykle oszczędna w swoich komunikatach.

Prokuratura niewiele mówi w tej sprawie. Do naszej redakcji dotarł jedynie krótki komunikat, przekazany przez prokurator Annę Mosur.

Jedyny komunikat to wiadomość tekstowa o treści: potwierdzam, że w oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy zapadła decyzja o przedstawieniu zarzutu. Na chwilę obecną szerszych informacji w tym zakresie nie przekazujemy. O wynikach czynności zostaniecie Państwo poinformowani w odpowiednim czasie.

Decyzja o przedstawieniu zarzutu dotyczy art. 177 § 2 który mówi:

Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Przypomnijmy, że do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło 16 września w miejscowości Sierosław w gminie Moszczenica.

Postawienie zarzutów zapowiadał minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Było to związane z uzyskaniem przez biegłych materiałów z tzw. czarnej skrzynki zainstalowanej w tym modelu bmw. Pojawiła się także informacja, że w chwilę przed wypadkiem Sebastian M jechał z prędkością 253 km/h.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!