GminykoronawirusWażne wiadomościWydarzenia

Ponad 23 miliony wsparcia w ramach Tarczy dla Samorządów!

Ponad 23 miliony złotych trafi do samorządów miasta i powiatu piotrkowskiego w ramach programu Tarcza dla Samorządów. Najwięcej, bo ponad 8,5 miliona otrzyma budżet Piotrkowa Trybunalskiego. Powiat Piotrkowski dostanie niemal 2,9 miliona złotych. Pieniądze mogą być wydane na szkoły, przedszkola, żłobki, kanalizacje i wodociągi oraz budowę dróg.

Dobre wieści samorządowcom i dziennikarzom przekazał poseł Grzegorz Lorek. – Na początku przepraszam jeśli niektórych z was być może obudziłem minionej nocy, ale informacja była tak istotna, ze myślę, ze każdy do kogo dzwoniłem czy wysyłałem SMS, nie ma mi tego za złe – zażartował parlamentarzysta. – Wysokość tych dotacji jest uzależniona od wydatków majątkowych. Każda kwota wyliczana była na szczeblu Ministerstwa Finansów. Pieniądze będzie można wydać już za chwilę na przedszkola, szkoły, a także na kanalizacje, wodociągi czy inne wydatki infrastrukturalne. To pieniądze za to, co straciliście w wyniku pandemii – tłumaczył samorządowcom poseł Grzegorz Lorek.

– Dzięki takiemu wsparciu budżetu państwa, do budżetu Powiatu Piotrkowskiego trafi ponad 2, 8 mln zł. Pozwoli to na utrzymanie wysokiego tempa inwestycyjnego powiatu, który przyczyni się do rozwoju ziemi piotrkowskiej oraz pozytywnie wpłynie ja jakość życia jej mieszkańców. W każdym z samorządów inwestycji jest bardzo wiele i bez takiego wsparcia, ustabilizowania dochodów budżetowych, byłoby ryzykownym prowadzenie inwestycji na tak dużą skalę jak obecnie realizujemy – powiedział podczas środowej konferencji prasowej starosta Piotr Wojtysiak. – Dlatego tym bardziej cieszę się, że z takimi dobrymi wiadomościami pan poseł do mnie wczoraj zadzwonił i powiedział, że gotowe są kwoty dla poszczególnych samorządów, które wzmocnią nasze budżety i przede wszystkim wzmocnia nas w tym, że będziemy mogli realizować wszystkie zaplanowane inwestycje a być może jeszcze inne – dodał starosta.

Pół miliona złotych trafi do Gorzkowic. – To bardzo dobra i zaskakująca wiadomość dla naszej gminy, bowiem nie spodziewaliśmy się tych pieniędzy. Pół miliona, to dla nas potężna kwota, zwłaszcza, że będziemy mogli ją wykorzystać w tym lub następnym roku. Mamy dziś otwarcie ofert w przetargu na budowę kanalizacji. To bardzo duża inwestycja, której sami nie udźwigniemy, dlatego to wsparcie o którym mówimy, przeznaczymy zapewne na budowę kanalizacji – powiedział w rozmowie z nami Alojzy Włodarczyk, wójt Gorzkowic.

Wolbórz, rządowego wsparcie otrzyma blisko 1,5 mln zł. – To dla nas bardzo duże wsparcie i cieszę się, że jesteśmy w czołówce samorządów, które otrzymają wsparcie finansowe. Z pewnością pieniądze te spożytkujemy na budowę i modernizację dróg oraz inwestycje infrastrukturalne – podsumował Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.

W skali całego kraju na ten cel zarezerwowano 6 miliardów złotych.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!