Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Prezydent pisze list ws. porodówki

Prezydent miasta Krzysztof Chojniak pisze list do Marszałka Województwa w sprawie szpitala przy ul. Roosevelta. W piśmie skierowanym do Grzegorza Schreibera prezydent zwraca się z prośbą o uruchomienie oddziałów ginekologiczno-położniczego i noworodków w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika przy ul. Rakowskiej.

Z wielkim niepokojem’ przyjąłem informację o możliwości likwidacji Oddziału Ginekologiczno – Położniczego i Noworodków w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, co mogłoby spowodować brak w Piotrkowie Trybunalskim, mieście liczącym 73 tys. mieszkańców i w powiecie piotrkowskim liczącym 91 tys. mieszkańców, takich oddziałów, a tym samym mieszkańcy byliby pozbawieni opieki szpitalnej w tym zakresie. (…)

Pragnę nadmienić, iż przez wiele lat jako samorząd gminny wspieramy oba szpitale udzielając dotacji na zakup sprzętu i wyposażenia. Na przestrzeni ostatnich lat udzielono wsparcia w wysokości:
– Samodzielnemu Szpitalowi Wojewódzkiemu – 850 000,00 zł,
– Powiatowemu Centrum Matki i Dziecka – 1 022 000,00 zł. W większości środki te przekazano na wyposażenie ww. oddziałów.

W ostatnim czasie, tj. w 2017 roku Powiatowe Centrum Matki i Dziecka otrzymało 50 000,00 zł dotacji z przeznaczeniem na zakup defibrylatora i dwóch kardiomonitorów na potrzeby oddziałów, które mają być zlikwidowane.

Pragnę nadmienić, iż takie oddziały od lat funkcjonowały w obu szpitalach. W wyniku uzgodnień między tymi szpitalami Oddziały zlikwidowano w SSW a od 2017 roku Oddział Ginekologiczno – Połozniczy oraz Noworodków funkcjonuje tylko w PCMD. – napisał Krzysztof Chojniak.


0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!