GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Prawie 400 tysięcy dla gminy Gorzkowice

Inwestycja warta ponad pół miliona złotych pozwoli zaoszczędzić wydatki za prąd. Przy dzisiejszych galopujących cenach za energię, to bardzo dobra wiadomość.

Umowę na realizację zadania pn.„Poprawa efektywności energetycznej na terenie Gminy Gorzkowice” podpisano w środę (04.01) w gorzkowickim urzędzie gminy. Dokument parafowali Zbigniew Ziemba wicemarszałek WŁ oraz Alojzy Włodarczyk wójt gminy Gorzkowice, a także Rita Ociepa, skarbniczka gminy. Wartość inwestycji to 557 639,97 zł, a wnioskowana kwota dotacji wynosi 385 049,71 zł.

– Inwestycja realizowana będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Liczymy, że przedmiotowa inwestycja przyczyni się do znacznego obniżenia i zoptymalizowania zużycia energii na terenie naszej gminy – mówi wójt Alojzy Włodarczyk. – Termin realizacji zaplanowano na czerwiec 2023 roku. W ramach zadania planuje się zakup i montaż paneli fotowoltaicznych dla szkoły w Gorzkowicach oraz ujęć wody w miejscowościach Szczukocice i Gorzkowice – dodaje wójt.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!