Ważne wiadomościWolbórzWydarzenia

Prawie 2 miliony na remont szkoły

W przyszłym roku Gmina Wolbórz rusza z dużą inwestycją wartą 4 mln zł. Urząd właśnie dostał dotację na ten cel w wysokości 1,9 mln zł.

Inwestycja dotyczy przebudowy, rozbudowy i termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych. W budynku po remoncie wydzielone zostanie przedszkole. Szkoła zostanie rozbudowana o trzy brakujące pracownie zaraz z wyposażeniem. Pełna termomodernizacja obejmie budynek szkoły wraz z salą gimnastyczną, wymienione zostanie oświetlenie oraz stolarka okienna i drzwiowa. Szkoła otrzyma nowoczesne ogrzewanie pompami ciepła oraz panele fotowoltaiczne, które zapewnią tanią energię elektryczną. 

– To dla nas wspaniały gwiazdkowy prezent, 1,9 mln zł dotacji z rządowego funduszu inwestycji lokalnych na remont szkoły. Budynek wymaga modernizacji, do której przymierzaliśmy się od jakiegoś czasu, lecz brakowało nam finansowania. Szkoła ma 54 lata, powstała w 1966 roku, a w roku 2021, to już pewne, przejdzie kompleksowy remont. Po jego zakończeniu będziemy mieli nowoczesny budynek z nowoczesnym nieemisyjnym ogrzewaniem – powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza, który wraz z Zbigniewem Klewinem przewodniczącym Rady Miejskiej spotkał się z dyrektorką szkoły Anną Drozdowską.

Budynek w Goleszach po modernizacji wpiszę się kontynuację polityki inwestycyjnej Wolborza. Przypominamy, że została już wykonana termomodernizacja szkoły w Proszeniu, zmodernizowano przedszkole w Wolborzu oraz Dom Ludowy w Goleszach Dużych. 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!