Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pożegnanie śp. ks. prał. Stanisława Sochy

W ostatnim dniu 2020 roku w swoją ostatnią drogę wyruszył ks. prałat Stanisław Socha, wieloletni proboszcz parafii farnej i dziekan Dekanatu Piotrkowskiego, wyjątkowy kapłan i Honorowy Obywatel Piotrkowa Trybunalskiego. Ks. prałat Stanisław Socha zmarł w poniedziałkowy wieczór (28.12) w wieku 89 lat.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w Bazylice Mniejszej pod wezwaniem św. Jakuba. Mszy świętej żałobnej przewodniczył Arcybiskup Senior Władysław Ziółek. Po eucharystii uroczystości przeniosły się na piotrkowski cmentarz, a ciało księdza prałata Sochy zostało złożone w grobowcu księży znajdującym się na piotrkowskiej nekropolii.

Uroczystości pogrzebowe odbywały się także w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Łodzi, a przewodniczył im metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, który powiedział: – Księże Stanisławie – miałeś w sobie coś z wędrowca – ufamy, że jesteś u celu. Twoje wędrowanie się skończyło i jesteś w domu u Pana. To twoje wędrowanie nas też poucza, byśmy sobie nie mylili tych miejsc, które dla nas są ważnym, ale jednak przystankiem z tym, co jest w naszym życiu celem. Dziękujemy ci za twoje życie, za twoją posługę i modlimy się, by Pan przyjął cię do swojej chwały! – mówił w Łodzi abp Grzegorz Ryś.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: