Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pożar w piwnicy przy Mieszka I. Matka z dzieckiem i pies podtruci dymem – ZDJĘCIA, FILM

Prawdopodobnie do nieumyślnego zaprószenia ognia doszło w jednej z piwnic bloku przy Mieszka I 4. Podtruciu uległa matka z dzieckiem oraz pies. Z zadymionych pomieszczeń ewakuowano kilka osób. Do pożaru doszło w środę tuż przed godziną 18.

– Do pożaru doszło w piwnicy budynku wielorodzinnego przy ulicy Mieszka I. Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia okazało się, że korytarz piwniczny przebiega przez wszystkie klatki schodowe jest mocno zadymiony, a zwłaszcza w okolicach 1 klatki schodowej w obrębie której powstał pożar – mówił kierujący akcją kpt. Piotr Misztela z KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim. – W pierwszym etapie, działania polegały na sprawdzeniu klatki schodowej pod względem przebywania tam osób postronnych. Przeprowadziliśmy ewakuację trzech osób oraz psa. Delikatnemu podtruciu gazami pożarowymi uległa matka z dzieckiem. Osobom tym nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Prowadziliśmy także prace rozbiórkowe spalonych części piwnicy, oraz cały czas wentylujemy pomieszczenia które były objęte pożarem – dodaje strażak.

– To był bardzo trudny pożar – zauważa kpt. Piotr Misztela. – Pomieszczenia są ciasne, dlatego strażakom jest bardzo ciężko się w nich poruszać. Ponadto wentylacja ze względu na niewielką liczbę małych okienek jest bardzo trudna – dodaje nasz rozmówca.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!