Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pożar w kamienicy przy Słowackiego w Piotrkowie. Ogień zaprószyli bezdomni? – ZDJĘCIA, FILM

Strażacy z Piotrkowa i Moszczenicy gasili pożar kamienicy przy Słowackiego w Piotrkowie. Ogień zauważono w poniedziałek tuż przed godziną 21. Prawdopodobnie ogień zaprószyli bezdomni przebywający w kamienicy.

– Otrzymaliśmy wezwanie, że na ul Słowackiego widoczny jest dym w kamienicy która znajduje się pomiędzy innymi budynkami. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy rozwinięty pożar na pierwszym piętrze w kamienicy. Miejsce wskazywało na to, że jest to pustostan. Po rozpoznaniu, stwierdziliśmy jednak, że budynek może być zamieszkały, i mogą się w nim znajdować potencjalne osoby poszkodowane. Świadczyła o tym spora ilość przedmiotów codziennego użytku oraz żywności. – informuje kpt. Marcin Miśkiewicz z JRG PSP w Piotrkowie. – Pożar był mocno rozwinięty. Paliło się wyposażenie budynku, meble nagromadzone w mieszkaniu i śmieci. Pożar w pomieszczeniu udało nam się w miarę szybko ugasić, jednak ze względu na specyficzną konstrukcję tego budynku, ogień rozprzestrzenił się na poszycie dachowe oraz pomiędzy więźbę a pokrycie sufitu. – dodaje strażak.

Mieszkańcy sąsiedniej kamienicy w rozmowie z naszym reporterem przyznają, że o pijackich burdach odbywających się po sąsiedzku, wielokrotnie informowali służby miejskie i policję.  

– Tutaj działy się przeboje. Wcześniej też się paliło. Powinni to wszystko rozebrać, bo dojdzie kiedyś do nieszczęścia – mówi jedna z kobiet.

Z ogniem walczyło 5 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej, a akcja gaśnicza trwała do godziny 1. w nocy.

4.3 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: