Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pożar w budynku piekarni przy Jerozolimskiej w Piotrkowie – ZDJĘCIA, FILM

Kompletnie zniszczone mieszkanie na pierwszym piętrze kamienicy w której znajduje się piekarnia, do tego ewakuacja 22 osób (w tym dwoje dzieci), odłączony prąd i gaz – to bilans pożaru jaki wybuchł w czwartek (28.03) wieczorem przy ulicy Jerozolimskiej w Piotrkowie. Z żywiołem walczyły 4 zastępy strażaków.

Zgłoszenie do stanowiska kierowania piotrkowskich strażaków wpłynęło po godzinie 20:00. – Zgłoszenie dotyczyło pożaru mieszkania. Po dojeździe na miejsce zdarzenia, w mieszkaniu na pierwszym piętrze budynku zostaliśmy zaawansowany pożar. Z okna w budynku wydostawały się już języki ognia. Na dachu przyległego budynku, znajdował się mężczyzna – właściciel tego mieszkania – który początkowo na własną rękę próbował ugasić pożar. Z informacji zebranych od osób postronnych, a później od właścicieli mieszkania wynikało, że nikt nie przebywał w tych pomieszczeniach podczas wybuchu pożaru – mówił st. kpt. Marcin Miśkiewcz z JRG KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

Ze względów bezpieczeństwa w budynku wyłączono prąd i gaz. Energii elektrycznej nie miała cała starówka. Na ulicach nie działały lampy oraz sygnalizacja świetlna. Z budynku ewakuowano ponad 20 osób oraz 2 zwierzęta

Akacja ratunkowa była bardzo trudna, bowiem w mieszkaniu i na klatce schodowej panowało silne zadymienie. Z zebranych informacji wynikało, że w klatce tego budynku znajduje się 7 mieszkań. Ewakuowanych zostało łącznie 22 osoby, w tym 2 dzieci. Jedno pomieszczenie mieszkania w którym wybuchł pożar jest całkowicie zniszczone. Całe mieszkanie nadaje się do generalnego remontu. Jednaj osobie zespół ambulansu udzielił pomocy, ponieważ mężczyzna który próbował gasić pożar, podtruł się gazami pożarowymi – dodał strażak.

Nie wiadomo niestety kiedy pracę wznowi piekarnia. W budynku odłączonio gaz oraz energię elektryczną. – Panowie z pogotowia energetycznego powiedzieli, że nie ma w tej chwili możliwości załączenia energii elektrycznej. Podobnie powiedziało pogotowie gazowe. Problem polega na tym, że zarówno lokatorzy jak i piekarnia, podłączeni są do tego samego gazociągu. Po odłączeniu gazu w kamienicy, przed ponownym podłączeniem należy wykonać próbę szczelności – dodał st. kpt. Marcin Miśkiewcz.

Podczas akcji ratunkowej na ul Jerozolimskiej, miasto Piotrków Trybunalski oraz powiat piotrkowski zabezpieczali zadysponowani strażacy z OSP Przygłów oraz OSP Moszczenica.

Część mieszkańców kamienicy noc spędzi u rodzin i znajomych. Najbardziej potrzebującym nocleg zapewniło miasto.

5 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!