reklama
Ważne wiadomościWolbórzWydarzenia

Pożar domu w Lubiaszowie

Aż 8 zastępów strażaków brało udział w gaszeniu pożaru domu jednorodzinnego w Lubiaszowie. Walka z żywiołem trwała kilka godzin.

Do pożaru doszło w piątek, 23 kwietnia, ok. godz.18:00 w Lubiaszowie przy ulicy Sosnowej. Zapalił się dach budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano łącznie 8 zastępów straży pożarnej z PSP Piotrków, OSP Wolbórz, OSP Lubiaszów oraz OSP Przygłów. Przybyli na miejsce strażacy zastali cały dach budynku objęty ogniem. Na szczęście w środku nikt w tym czasie nie przebywał. Po odłączeniu prądu przystąpiono do akcji gaśniczej. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych podawali prądy wody w środku budynku. Pożar gaszono również z zewnątrz, m.in. z wykorzystaniem drabiny mechanicznej. Konstrukcja dachu oraz izolacja uległy całkowitemu spaleniu. Działania trwały blisko cztery godziny – czytamy na facebookowym profilu strażaków z OSP Przygłów.

W akcji pierwszy raz udział brała nowa drabina Rosenbauer. Urządzenie pomyślnie przeszło wszystkie testy i jest w służbie od kilku dni.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!