GminyWażne wiadomościWydarzenia

Pożar budynku po uderzeniu pioruna

Przez powiat piotrkowski przeszły w czwartek gwałtowne burze po których straż pożarna musiała interweniować kilkanaście razy. Odnotowano zgłoszenia związane z  podtopieniami, zerwanymi dachami oraz powalonymi drzewami.

W miejscowości Łazy Dąbrowa w gminie Sulejów doszło do poważnego pożaru. Spłonął budynek gospodarczy, który stanął w ogniu po uderzeniu pioruna.

– Strażacy z OSP Przygłów do akcji zaalarmowani zostali około godz. 19.30. Na miejsce udaliśmy się ciężkim samochodem gaśniczym posiadającym 5 tys. litrów wody. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy budynek gospodarczy o powierzchni około 50 metrów kwartowych, całkowicie objętym ogniem. Natychmiast podaliśmy dwa prądy gaśnicze w natarciu. Drewniana konstrukcja budynku spłonęła doszczętnie, na szczęście wewnątrz niej nie znajdowały się żadne zwierzęta ani maszyny. – relacjonują druhowie z Przygłowa.

Z ogniem walczyło 7 zastępów strażaków. To druhowie z OSP Przygłów, OSP Łazy Dąbrowa, PSP Piotrków, OSP Łazy Duże, OSP Krzewiny, OSP Kłudzice oraz OSP Rozprza.

– Ogień został całkowicie opanowany po blisko dwóch godzinach. Pożar powstał w wyniku uderzenia pioruna w budynek gospodarczy znajdujący się na działce mieszkalnej o zwartej zabudowie. Natychmiast stanął całkowicie w ogniu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a pozostałe budynki udało się uratować. – dodają strażacy.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: