GminyGrabicaPiotrków TrybunalskiWydarzenia

Powiatowe Święto Plonów za nami

Tegoroczne Powiatowe Święto Plonów, odbyło się w w Szydłowie (gm. Grabica). Wśród przybyłych gości nie zabrakło przedstawicieli rządu, samorządów ziemi piotrkowskiej oraz powiatów zaprzyjaźnionych. Obecne były także delegacje z zagranicy.

Obchody rozpoczęła tradycyjna msza dziękczynna, po której miał miejsce ceremoniał dożynkowy. Słowa podziękowań za ciężką pracę na roli skierował do rolników wójt Grabicy, Krzysztof Kuliński. Starosta piotrkowski, Piotr Wojtysiak, podkreślił, iż mimo panującej suszy, niestabilnego rynku skupu trzody chlewnej, rolnicy z naszego powiatu, dzielnie stawiali czoła tym trudom. Słowa podziękowań były kierowane także do kół gospodyń, strażaków – ochotników, organizacji pozarządowych, harcerzy, a także do wszystkich, którzy mieli swój wkład w organizację imprezy. W tym roku dożynkowymi starostami byli: Paulina Wiączek z Szydłów-Kolonii i Wojciech Misztela z Kamocinka. Starościna wspólnie z mężem prowadzi 40 hektarowe gospodarstwo rolno-hodowlane, specjalizujące się w hodowli trzody chlewnej, z roczną produkcją 6000 sztuk tuczników. Pracę w gospodarstwie łączy z teorią, jako wykładowca nauk ekonomicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie. Natomiast starosta powiatowego święta plonów, uprawia warzywa na powierzchni 70 hektarów. Wśród nowalijek, które trafiają do marketów są niemal wszystkie odmiany sałat, a także rzodkiewki, szczypior, koper, natka, cebula dymka, kukurydza cukrowa czy szpinak. 

Plac wypełniły liczne stoiska z pysznym, tradycyjnym jadłem. Nie zabrakło smakowitych chlebów, domowego smalcu, czy też pierogów w wielu odsłonach. Swoje progi reklamowały także szkoły z terenu powiatu, zachęcając młodzież do edukacji na terenie naszej małej ojczyzny. Ciekawe stoiska przygotowały także służby mundurowe oraz lokalne stowarzyszenia. Wystawcy zgodnie twierdzili, iż takie imprezy są doskonałą okazją do tego, aby promować swoje lokalne produkty i walory, a także nawiązywać nowe znajomości. Na dożynkowej scenie także nie brakowało atrakcji. Przed publicznością wystąpili: Choberki, Witoski, Grabiczanie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Grabica. W tym roku gwiazdą wieczoru była legendarna wokalistka Shazza. Najmłodsi także nie mogli narzekać na brak rozrywek i mogli wspaniale się bawić na dmuchańcach, czy też układać gigantyczne klocki.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Siucok
Siucok
16 września, 2019 15:51

Moze wreszcie Wojt Mamrot się postara i zrobi powiatowe u nas, bo ostatnie gminne slabo wypadly.

Tomek
Tomek
16 września, 2019 17:09

Te powiatowe wcale nie lepsze, myślałem że jak nowy młody starosta to będzie krócej dynamicznej ale jak widać starosta nowy ale kierownictwo stare… I ta gwiazda… może była 20 lat temu.

Siucok
Siucok
Reply to  Tomek
17 września, 2019 07:47

Chociaz taka,, stara,, gwiazda w Aleksandrowie byly takie, ze nawet dr Google ich nie zna

Gosposia
Gosposia
17 września, 2019 11:44

Co to za Starościna w szpilach rozniosła tylko w pierwszych rzędach chleb bo dalej to Starosta Wojtysiak musiał za damę roznieść .Jaki wstyd.O miodzie już nie wspomnę.

Powiązane artykuły

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x