GorzkowiceWydarzenia

Powiatowe obchody Dnia Strażaka [DUŻO ZDJĘĆ + AUDIO]

W powiecie piotrkowskim działa ponad 6 tysięcy strażaków z OSP i niemal 130 w jednostce zawodowej. – Prawda jest taka, że cały Krajowy System Ratowniczo Gaśniczy, stoi na dwóch nogach – podporach. Jedną nogą jest Państwowa Straż Pożarna, drugą jest Ochotnicza Straż Pożarna. – powiedział mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, p.o. Komendanta Miejskiego PSP w Piotrkowie. W sobotę w Gorzkowicach obchodzono Powiatowy Dzień Strażaka. Była okazja by wręczyć odznaczenia, medale i awanse na wyższe stopnie zawodowe.

Dzień strażaka połączono z Dniami Gorzkowic. Na strażackie święto miejsce wybrano nieprzypadkowo. Wszystko by upamiętnić tragedię jaka wydarzyła się w gminie Gorzkowice 10 lat temu. Wtedy to, trąba powietrzna jaka przeszła nad regionem zniszczyła mnóstwo domów. Wiatr zrywał dachy, łamał drzewa i uszkadzał budynki. Pierwsi z pomocą przyszli wtedy strażacy. – Cieszymy się, że możemy świętować strażackie święto właśnie w gminie Gorzkowice, powiedział w rozmowie z nami wójt Alojzy Włodarczyk.

 

W podwójnej roli wystąpił w sobotę Piotr Wojtysiak, na co dzień wicestarosta powiatu, ale także strażak ochotnik.

 

– W powiecie piotrkowskim działa ponad 6 tysięcy strażaków z OSP i niemal 130 w jednostce zawodowej – mówi w rozmowie z nami mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, p.o. Komendanta Miejskiego PSP w Piotrkowie.

 

Straż pożarna pokazywała w Gorzkowicach swoje najnowsze wozy bojowe – wjadą niemal wszędzie i ugaszą każdy pożar. Ale oprócz tych nowoczesnych, można było zobaczyć zabytkowy sprzęt strażacki.

 

Zobacz fotogalerię z tego wydarzenia:

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!