Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Powiat Piotrkowski podpisał list intencyjny z firmą Haering

List intencyjny dotyczący współpracy pomiędzy Powiatem Piotrkowskim a firmą Haering Polska podpisano w piątek w siedzibie starosty. Zakłada on, wsparcie i rozwój kształcenia zawodowego w oparciu o nowoczesne technologie.

– Intencją naszą jest współpraca przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń promujących kształcenie zawodowe w powiecie, nie tylko dla firmy Haering, ale dla szeroko pojętej branży mechanicznej, mechatronicznej oraz informatycznej. Chcemy współpracować ze wszystkimi przedsiębiorcami z terenu powiatu piotrkowskiego działającymi w wymienionych gałęziach przemysłu – powiedział w rozmowie z nami starosta Piotr Wojtysiak. – Liczymy, że w przyszłości w szkołach na terenie powiatu powstaną klasy patronackie. Uczniowie w tych placówkach będą dodatkowo promowani na przykład poprzez stypendia naukowe, nie tylko od formy Haering Polska, ale także od innych przedsiębiorców – dodał starosta.

– Cieszę się, że zdecydowaliście się państwo na taką współpracę. Może na początku nie będzie to łatwe, ale na pewno wszystkim się to opłaci – mówił do starosty prezes firmy Jürgen Häring i dodał: – Haering ma doświadczenie, jeśli chodzi o edukację w systemie dualnym, ponieważ wszędzie tam, gdzie funkcjonują nasze firmy, wprowadzamy taki system i działa on bardzo dobrze. Mam nadzieję, że to kształcenie będzie rozwijało się także na inne miejscowe firmy. Powinniśmy iść później właśnie w takim kierunku, i kształcić uczniów nie tylko dla naszej firmy, ale i dla tych z najbliższego otoczenia. Ten typ kształcenia będzie potrzebny w każdej firmie, niezależnie od branży – mówił Jürgen Häring .

Dokument podpisali: Jürgen Häring z firmy Haering Polska, dyrektor piotrkowskiej fabryki Jacek Gałek a także starosta Piotr Wojtysiak oraz Dariusz Magacz wicestarosta piotrkowski.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MądryByłyPracownik
MądryByłyPracownik
4 grudnia, 2019 12:05

Widocznie brakuje firmie juz pionków do pracy.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x