GminyPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Powiat Piotrkowski kupił budynek dworca PKS

Zakup przez Powiat Piotrkowski dworca PKS stał się faktem. Podpisano bowiem akt notarialny kupna działki na której znajduje się plac manewrowy oraz budynek dworca autobusowego w Piotrkowie. Dokumenty parafowano w czwartek, 20 lutego.

„Akt notarialny w sprawie nabycia Dworca PKS przez Powiat Piotrkowski został podpisany. Zatem pierwszy najważniejszy krok dla budowy nowego, nowoczesnego Piotrkowskiego Centrum Przesiadkowego dla mieszkańców Ziemi Piotrkowskiej – zrobiony” – tak o transakcji w mediach społecznościowych poinformował starosta Piotr Wojtysiak.

Co teraz z tym terenem? Stanie się on ogromnym przystankiem przesiadkowym, wyposażonym w kilka stanowisk, wiaty z ławkami i specjalne wyświetlacze informujące podróżnych z którego stanowiska odjeżdżać będą autobusy i busy do poszczególnych miast i miasteczek. – Planujemy odnowienie tego miejsca, w dużej mierze zakres inwestycji będzie uzależniony od tego czy pozyskamy środki zewnętrzne na stworzenie nowej infrastruktury. Jeśli się to powiedzie, to zapewne ten zakres remontu będzie dużo większy , a jeśli nie uda się znaleźć finansowania zewnętrznego i będziemy to musieli robić z własnych środków, prace będą podzielone na etapy. Chciałbym, by zmieniła się nawierzchnia a wiaty i stanowiska odjazdu pasowały do wybudowanego już budynku handlowego – mówił w wywiadzie dla naszego portalu starosta Wojtysiak.

A co z budynkiem dworca?

– Dziś nie ma potrzeby budowania kas biletowych. W dobie internetu i smartfonów, a także sprzedaży biletów bezpośrednio u kierowcy, zwalnia nam się miejsce w tym budynku. Jeśli już promujemy “Smaki Ziemi Piotrkowskiej” i chcemy się nimi dzielić, to chyba to miejsce najlepiej się do tego nadaje. Budynek dworca chcemy zamienić na coś w rodzaju Hali Targowej. Chcemy by były tam stoiska na których będzie można kupić wszystko to, co rolnicy z regionu wyprodukują. Będą ekologiczne warzywa, miody, sery, masło, wędliny i mięso. W powiecie działać będą inkubatory w których każdy rolnik w sterylnych warunkach będzie przygotowywać swoje produkty, by u nas je sprzedawać – dodał starosta.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!