GminyWażne wiadomościWydarzenia

Powalone i połamane drzewa, uszkodzone dachy – ponad 70 zgłoszeń do straży pożarnej. Skutki popołudniowej wichury – foto, wideo

Ponad 70 zgłoszeń zanotowali strażacy po środowej wichurze jaka przeszła nad miastem i powiatem piotrkowskim. Strażacy mają pełne ręce roboty. Prawdopodobnie nie ma jednostki w powiecie która nie usuwałaby powalonego drzewa czy uszkodzonego słupa.

– Wiatr nie oszczędził tak na prawdę chyba żadnej gminy w naszym powiecie. W tej chwili na stanowisku kierowana mamy ponad 70 zgłoszeń, a ich liczba może wzrosnąć – informuje mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, rzecznik prasowy KM PSP w Piotrkowie i dodaje: – Najczęstsze zgłoszenia dotyczą połamanych drzew i konarów które blokującą jezdnie, uszkodzonych linii energetycznych i telekomunikacyjnych. Mamy także kilka uszkodzonych dachów, dwa w Rękoraju, jeden w Piotrkowie oraz jeden w Tychowie w gminie Czarnocin, wszystkie na budynkach gospodarczych. Pełny obraz zniszczeń poznamy prawdopodobnie późnym wieczorem albo jutro – mówi rzecznik strażaków.

Uszkodzone dachy w Rękoraju zabezpieczone będą plandekami które pochodzą z magazynu powiatowego Wydziału Zarządzania Kryzysowego.

Włodzimierzów ul. Energetyczna ➡️ powalone drzewo na budynek gospodarczyKolejne zgłoszenie dotyczyło powalonego drzewa…

Opublikowany przez OSP KSRG Przygłów Środa, 26 sierpnia 2020

Przed chwilą burza, teraz wichura. Strażacy w mieście i powiecie usuwają powalone na jezdnie drzewa. W gminie Czarnocin…

Opublikowany przez Piotrkowski24.pl Środa, 26 sierpnia 2020
5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!