Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Powalił na ziemię 83-latkę i ukradł jej torebkę. Napastnik najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Policjanci wydziału wywiadowczego zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej przewrócił 83-latkę, a następnie wyrwał jej torebkę. Mężczyzna został zatrzymany, a najbliższe miesiące spędzi w areszcie. W związku z tym, że piotrkowianin dopuścił się przestępstwa rozboju w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że przy ulicy Śląskiej mężczyzna zaatakował 83-latkę, po czym zabrał jej torebkę. Na miejsce pojechali policyjni wywiadowcy.

– Mundurowi ustalili, że kobieta wyszła z kościoła i chciała iść do domu. W pewnym momencie do kobiety podszedł nieznany jej mężczyzna i zażądał pieniędzy. Kobieta oświadczyła, że nie ma przy sobie gotówki. Agresor w tym momencie przewrócił 83-latkę, po czym wyrwał jej torebkę. Po ustaleniu dokładnego przebiegu zdarzenia i rozpytaniu świadków policjanci wytypowali mężczyznę, który mógł być sprawcą. Chwilę później zapukali do jego drzwi. Mężczyzna w mieszkaniu miał skradzioną torbę oraz znajdujący się w niej portfel z pieniędzmi, telefon komórkowy oraz dokumenty kobiety. 43-latek od razu został zatrzymany i trafił do policyjnej celi – relacjonuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty rozboju. W związku z tym, że 43-latek działał w warunkach tak zwanej recydywy grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, sąd wobec piotrkowianina zastosował 3-miesięczny areszt.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!