Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nie żyje pieszy potrącony przez autobus. Kierowca MZK używał telefonu podczas jazdy? – FILM

Piotrkowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci pieszego, do której doszło w wyniku potrącenia przez autobus komunikacji miejskiej. Do wypadku doszło 29 marca na ulicy Słowackiego w Piotrkowie. Według naszych informacji, kierujący MZKą w chwili zdarzenia używał telefonu komórkowego. Nasze informacje potwierdziła dziś (11.04) prokuratura.

Do potrącenia pieszego doszło tuż przed świętami na ulicy Słowackiego w pomiędzy M.Reja a H.Kołłątaja. Kierujący autobusem komunikacji miejskiej potrącił pieszego o 20:04. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że kierujący zatrzymał pojazd dopiero kilkanaście metrów dalej, bo nie zorientował się, że doszło do potrącenia, ponieważ w tym czasie miał używać telefonu komórkowego. Te informacje zweryfikują śledczy, bo jak zaznaczył prokurator Krzysztof Wiernicki z Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie, został zabezpieczony zapis monitoringu zainstalowanego w autobusie. Jakie jeszcze czynności wykonali śledczy?

– W ramach dotychczasowego postępowania, m.in. przesłuchano ustalonych bezpośrednich świadków tego zdarzenia, przeprowadzono procesowe oględziny miejsca wypadku oraz oględziny biorącego w nim autobusu, z którego wnętrza zabezpieczono nagrania monitoringu, obejmujące stanowisko kierującego pojazdem oraz widok na zewnątrz pojazdu. Ponadto przeprowadzono sekcję zwłok zmarłego pieszego i powołano biegłego celem rekonstrukcji przebiegu przedmiotowego wypadku drogowego.

W sprawie tej dotychczas kierowcy autobusu nie przedstawiono zarzutu. Jednakże jedna z weryfikowanych procesowo w toku prowadzonego śledztwa wersji zakłada, iż przyczyną wypadku mogło być nienależyte obserwowanie przez niego przedpola jazdy z uwagi na korzystanie z telefonu komórkowego.

mówi prokurator Krzysztof Wiernicki z Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.

Dotarliśmy ponadto do informacji, że kierowca ma niedowład jednej ręki spowodowany przebytym wcześniej wypadkiem. Śledczy zapewne ustalać będą, czy mężczyzna mógł w ogóle prowadzić autobus.

Film: Tobiasz Jatczak
5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!