SulejówWydarzenia

Posłanka Sowińska interweniuje w sprawie Zalewu Sulejowskiego

Posłanka Anita Sowińska, na prośbę mieszkańców i mieszkanek okolic Zalewu Sulejowskiego, zgodnie z obietnicą w trakcie kampanii wyborczej, podjęła działania wobec wysychającego Zalewu Sulejowskiego.

Na początku tygodnia złożyła na ręce Marszałek Sejmu Elżbiety Witek interpelację skierowaną do Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie programu poprawiającego stan Zalewu Sulejowskiego w woj. łódzkim. 

W interpelacji posłanka przedstawiła szczegółowo problem wysychania zalewu, oraz zadała ministrowi cztery pytania, na które musi odpowiedzieć w ciągu 21 dni.

Jakie zabiegi poprawiające sytuację Zalewu Sulejowskiego są planowane na przyszły i kolejne lata obecnej kadencji? 

Czy w budżecie na 2020 rok są przewidziane środki finansowe na poprawę sytuacji Zalewu Sulejowskiego i jakie są to kwoty? 

Czy w swoich planach na tę kadencję przewiduje Pan program retencji wody w tym regionie? W szczególności chodzi o program wspierania małej retencji wody (zbiorniki o pojemności poniżej 5 mln m3, w tym stawy hodowlane) oraz mikroretencji (zbiorniki o pojemności poniżej 0,1 mln m3 i o powierzchni do 1 ha, w tym oczka wodne oraz podpiętrzone cieki – także w wyniku działalności bobrów), a także odbudowę dzikich brzegów rzek. 

Czy zostanie wprowadzony projekt odszkodowań dla mieszkańców, którzy ponieśli szkody wskutek braku możliwości zarobkowej z turystyki?

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!