Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Posiedzenie w sprawie listu żelaznego dla Sebastiana M. – AKTUALIZACJA

Piotrkowski Sąd Okręgowy odroczył wydanie decyzji w sprawie przyznania Sebastianowi M, podejrzanemu o spowodowanie wypadku drogowego w którym śmierć poniosła trzyosobowa rodzina, listu żelaznego. Wniosek o jego wydanie złożył obrońca mężczyzny. Dokument pozwoliłby odpowiadać 32-latkowi z wolnej stopy. Sąd przed podjęciem decyzji, zobowiązał prokuraturę do uzupełnienia informacji dotyczących aktualnego etapu na jakim znajduje się rozpatrywanie wniosku ekstradycyjnego.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło 16 września na autostradzie A1 pod Piotrkowem Trybunalskim. Według prokuratury, kierowca bmw jadąc z nadmierną prędkością uderzył w jadący przed nim samochód marki kia, przez co pojazd stanął w płomieniach i zginęły w nim trzy osoby, w tym 5-letnie dziecko. Według biegłych, w chwili zderzenia bmw pędziło z prędkością minimum 254 km/h. Wcześniej, mężczyzna mógł osiągać prędkość ponad 300 km/h.

W związku z tym, że kilka dni po wypadku nie można było ustalić miejsca pobytu kierowcy bmw, prokuratura zdecydowała o wystawieniu europejskiego nakazu zatrzymania oraz czerwonej noty Interpolu. Dzięki temu, 32-letni mieszkaniec Łodzi, został zatrzymany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i aktualnie przebywa w tamtejszym areszcie, oczekując na ekstradycję. Warto dodać, że Sebastian M. miał odmówić poddaniu się ekstradycji, podając trzy powody: hejt jaki na 32-latka rozlał się w internecie po tym zdarzeniu, osobiste zaangażowanie w sprawę ministra Zbigniewa Ziobry a także upolitycznienie sądów.

Zmiany klasyfikacji czynu z wypadku ze skutkiem śmiertelnym, na zabójstwo z zamiarem ewentualnym, chce pełnomocnik pokrzywdzonej rodziny. Taki wniosek został przesłany kilkanaście dni temu do piotrkowskiej Prokuratury Okręgowej. Wniosek dotyczy zarzutu zabójstwa umyślnego z zamiarem ewentualnym. Wyraża się w nim to, że sprawcy przypisuje się winę w takiej postaci, że przewidywał możliwość popełnienia czynu zabronionego i zgodził się na to.

Decyzja sądu w sprawie przyznania listu żelaznego Sebastianowi M. została odroczona do 17 listopada.

3.2 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: