Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pościg ulicami miasta za srebrnym bmw. Diler narkotykowy wcześniej ukradł samochód i uwięził mężczyznę w piwnicy

Piotrkowscy kryminalni po pościgu zatrzymali mężczyznę, który przed stróżami prawa próbował ukryć się w lesie. Kradzież samochodu, udzielanie substancji psychotropowych innym osobom, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grożenie znajomemu i zamknięcie go w piwnicy, to tylko niektóre z przestępstw, które popełnił. Skuteczne działanie piotrkowskich policjantów doprowadziło do przedstawienia 37-latkowi przez prokuratora łącznie 10 zarzutów. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Historia zaczyna się 7 maja 2023 roku, kiedy to policjanci dostali informację o mężczyźnie zamkniętym wbrew swojej woli w domu wynajmowanym przez znajomego na terenie powiatu piotrkowskiego. Jak się później okazało, wydostał się z niego wybijając szybę w oknie. Znajomy, którego odwiedził, ukradł mu samochód i odjechał w nieznanym kierunku.

– Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Analizowali każdy szczegół sprawdzając wszystkie tropy, które miały doprowadzić ich do zatrzymania sprawcy. Sprawa nie należała do łatwych. Podejrzewany o kradzież często zmieniał miejsca pobytu. Piotrkowscy kryminalni i policjanci wolborskiego komisariatu połączyli siły. 9 maja 2023 roku na terenie gminy Sulejów, funkcjonariusze ruszyli w pościg za kierowcą skradzionego bmw używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Amator cudzego mienia nie miał zamiaru stanąć oko w oko z policjantami, ignorując wydawane przez nich wyraźne polecenia do zatrzymania się – informuje Dagmara Mościńska z z biura prasowego piotrkowskiej policji.

Na wysokości Witowa mężczyzna porzucił pojazd i wbiegł do lasu. Rozpoczęła się policyjna obława. Po kilku godzinach poszukiwań kryminalni jadąc krajową 74 w Poniatowie zauważyli idącego poboczem mężczyznę i pomimo wieczornej pory, rozpoznali w nim poszukiwanego sprawcę kradzieży.

– Uciekinier na widok zatrzymującego się radiowozu ruszył w kierunku lasu. Do poszukiwań dołączyły kolejne kryminalne patrole, nie dając mu szans na dalszą ucieczkę. Zatrzymany i obezwładniony przez funkcjonariuszy mężczyzna trafił jeszcze tej samej nocy do policyjnej celi. Policjanci zebrali materiał dowodowy ustalając, że 37-letni mężczyzna oprócz kradzieży popełnił przestępstwo łamiąc obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto policjanci zabezpieczyli w wynajmowanym przez niego domu i samochodzie substancje psychotropowe. Ustalili także, że udzielał je innym osobom. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a także za zmuszenie pokrzywdzonego bezprawną groźbą uszkodzenia ciała do wejścia do pomieszczenia i uniemożliwienie jego opuszczenia – dodaje Mościńska.

Sprawca szeregu przestępstw usłyszał łącznie 10 zarzutów, za które może spędzić w więzieniu do 5 lat. Wobec podejrzanego sąd zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!