Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ponad tysiąc Ukraińców otrzymało numer PESEL

Piotrkowski magistrat do czwartku (07.04) wydał już 1049 numerów PESEL, dla osób, które przybyły do Polski po wybuchu wojny na Ukrainie. Numer ewidencyjny umożliwia uchodźcom dostęp do publicznego systemu ochrony zdrowia, edukacji oraz pomocy socjalnej.

Na terenie Piotrkowa Trybunalskiego przebywa obecnie 1376 zewidencjonowanych uchodźców, którzy przybyli do miasta w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na Ukrainie. Zdecydowanej większości z nich, bo 1049 osobom, nadano już numery PESEL umożliwiające dostęp do publicznego systemu ochrony zdrowia, edukacji oraz do uzyskania pomocy socjalnej.

– Warto zaznaczyć, że liczba Ukraińców, którzy otrzymali numer PESEL nie jest jednoznaczna z liczbą osób, które zatrzymują się w Piotrkowie Trybunalskim. Część z nich w kolejnym dniu jedzie dalej, część jest też spoza Piotrkowa, ale zdecydowana większość to osoby, które pozostają w naszym mieście – mówią urzędnicy z Referatu Ewidencji Ludności.

Warto pamiętać, że numer PESEL może być nadany w każdym urzędzie miasta czy gminy. W związku z dużym obciążeniem stanowisk ds. ewidencji ludności w Biurze Obsługi Mieszkańców (ul. Szkolna 28 wejście B) urzędnicy proszą o telefoniczne umawianie się na konkretny dzień i godzinę pod numerami telefonów: 44 732 30 46, 44 732 30 45.

Można zgłaszać się także do najbliżej sąsiadujących urzędów miast i gmin, co wpłynie na rozładowanie kolejek i usprawni szybkość rozpatrywania wniosków.

1 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!