GminyMoszczenicaWażne wiadomościWydarzenia

Ponad 600 uczestników Strażackiego 9,98! – FOTORELACJA

Oficjalnie – 626 osób wzięło udział w tegorocznym Strażackie 9,98 – bieg & rower. Nieoficjalnie uczestników mogło być znacznie więcej, bowiem lista startowa została zamknięta kilka dni temu, a wiele osób i tak przyjechało dziś (01.05) do lasu rakowskiego by wspomóc niezwykłą akcję. Podczas każdej edycji biegu, realizowany jest cel charytatywny. Nie inaczej było w tym roku. Biegacze i rowerzyści i „kijkowicze” wspomagali wielokrotnego uczestnika biegu – Macieja z gminy Moszczenica.

Trasę jak zawsze wyznaczono w lesie rakowskim. Zawodnicy mieli do pokonania 9,98 km. Na linii startu zameldowało się 626 osób, jednak realnie osób było znacznie więcej, ponieważ lista startowa została zamknięta kilka dni temu, a wiele osób i tak przyjechał do lasu rakowskiego, by uczestniczyć we wspólnej zabawie.

Tradycyjnie największą grupę stanowili rowerzyści. Podczas zawodów, zamiast wpisowego można było wesprzeć zbiórkę na rehabilitację Macieja Candry, mieszkańca Gazomi Starej w gm. Moszczenica. Maciek jest wielokrotnym uczestnikiem poprzednich edycji 9,98, a jego żona Kasia – 4 krotnie wygrywała bieg w kategorii kobiet. W tym roku nie było inaczej i do kolekcji dołączyła 5 puchar i medal!