GminyWażne wiadomościWydarzenia

Ponad 1,5 miliona złotych dla Powiatu Piotrkowskiego. Niebawem rusza Biuro Obsługi Przedsiębiorcy

Piotrkowskie starostwo ma się z czego cieszyć. Wniosek pn. „Kompleksowa promocja i wsparcie w rozwoju internacjonalizacji przedsiębiorstw z wykorzystaniem potencjału gospodarczego powiatu piotrkowskiego jako klucz do zwiększenia międzynarodowej rangi gospodarczej Regionu Łódzkiego” złożony przez Powiat Piotrkowski w partnerstwie z Gminą Moszczenica otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 1,5 mln złotych.

Powiat Piotrkowski po raz kolejny sięgnął po środki zewnętrzne. Tym razem ponad 1,5 mln zł wesprze sektor biznesu z terenu Powiatu Piotrkowskiego, a to dzięki ósmej pozycji w ogłoszonym w ramach: Poddziałania II.2.2: Promocja gospodarcza regionu konkursie Regionalnego Programu Operacyjnego WŁ na lata 2014-2020. Twórcy projektu z Wydziału Rozwoju, Projektów i Funduszy Zewnętrznych Starostwa Powiatowego zaplanowali szereg działań ukierunkowanych na promocję rodzimych produktów ziemi piotrkowskiej. Uczestnicy projektu będą mieli możliwość wzięcia udziału w targach krajowych i zagranicznych, szkoleniach biznesowych, zagranicznych wizytach studyjnych, a dodatkowo otrzymają wsparcie w postaci nowo powołanego Biura Obsługi Przedsiębiorcy.

Powiat Piotrkowski w ubiegłym roku wystartował w konkursie: Promocja gospodarcza regionu pragnąc wesprzeć sektor biznesu z terenu Powiatu Piotrkowskiego. Ocenie zostało poddanych 21 wniosków o dofinansowanie, a zaledwie 14 z nich uzyskało pozytywny wynik oceny formalnej II stopnia.

Bardzo się cieszę, że mimo wielu wnioskujących o te środki znaleźliśmy się na liście beneficjentów którzy otrzymali wsparcie, tym bardziej że obecna sytuacja związana z Covid-19 na pewno nie ułatwia prowadzenia własnych biznesów – mówi starosta Piotr Wojtysiak, i dodaje: – Środki pozyskane z ramach projektu przeznaczone zostaną w dużej mierze na szukanie nowych rynków zbytu, na promocję rodzimych firm z naszego terenu, które niekiedy jakością wyprzedzają konkurencje jednak nie są w stanie przebić się na rynki zagraniczne – powiedział starosta Wojtysiak.

– Pragnę serdecznie podziękować twórcom projektu za profesjonalizm i zaangażowanie w działania, które w obecnych czasach są niezmiernie potrzebne przedsiębiorcom ziemi piotrkowskiej. Cieszę się, że wytrwała praca samorządu powiatu owocuje w kolejne środki finansowe pozyskane dla mieszkańców ziemi piotrkowskiej. Dziękuję również Zarządowi Województwa Łódzkiego za dostrzeżenie problemów przedsiębiorców naszego regionu i przyznawane im wsparcie – powiedział w rozmowie z nami Marcin Strumiłło kierownik Wydziału Rozwoju, Projektów i Funduszy Zewnętrznych

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!