Pomnik Marszałka Piłsudskiego w Wolborzu

Views: 446

Radni Rady Miejskiej przyjęli uchwałę o budowie w centrum Wolborza pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uchwałę podjęto  jednogłośnie. Inicjatywa postawienia popiersia Marszałka na pl. Jagiełły w Wolborzu, wpisuje się w rok jubileuszowy 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Uroczystość odsłonięcia popiersia Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wolborzu poprzedzi wiele wydarzeń o charakterze patriotycznym, które organizowane będą w trakcie całego jubileuszowego roku. – Prezydent RP Andrzej Duda podkreślał, że dla niego ogromnie ważne jest, aby istota obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą miała charakter lokalny. W ten sposób, my mieszkańcy Wolborza, wpisujemy się w ten jubileusz. Będziemy się zastanawiali, tak jak apelował Prezydent RP, dlaczego doszło do utraty niepodległości i jakiej Polski chcemy na przyszłość – powiedział Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.

Popiersie Marszałka Piłsudskiego i postument dla społeczności Wolborza wykona znany artysta rzeźbiarz Paweł Pietrusiński z Warszawy, który wielokrotnie wykonywał popiersia i pomniki znanych Polaków.

Wizualizacja pomnika. Materiały UM

Komentarzy: 2

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Jaki tu charakter lokalny!? To nie było nikogo zasłużonego związanego z regionem na tę okoliczność? Np. zabity w I wojnie światowej wójt Wolborza??? Tylko taki pomysł w stylu ” kopiuj wklej” i kolejny, tysięczny pomnik Piłsudskiego w Polsce.