Piotrków TrybunalskiSportTenisWażne wiadomościWydarzenia

Polska Agencja Antydopingowa podała wyniki badań próbki „B” Kamila Majchrzaka

Polska Agencja Antydopingowa podała w środę (04.01) wyniki badań próbki „B” Kamila Majchrzaka. Przypomnijmy, że na początku grudnia nasz zawodnik poinformował, że wykryto u niego niedozwolone środki – pisaliśmy o tym TUTAJ.

O wynikach PAA poinformowała w mediach społecznościowych.

Informujemy, że analiza próbki B pobranej od zawodnika Kamila Majchrzaka potwierdziła wynik próbki A. Oznacza to, że wynik analiz laboratoryjnych jest ostateczny i sprawa zostanie przekazana do ITIA (International Tennis Integrity Agency)

International Tennis Integrity Agency – to niezależna instytucja mięzynarodowa powołana do promowania i ochrony uczciwości i czystości w zawodowym tenisie.

Przypomnijmy, że na początku grudnia piotrkowski zawodnik wydał oświadczenie na na Facebooku w którym czytamy:

Zmuszony jestem przekazać niezwykle trudną i druzgocącą dla mnie informacje. W październiku i listopadzie 2022 roku przeszedłem kontrole antydopingowe, których wynik okazał się być pozytywny. Z całą stanowczością podkreślam, iż nigdy, przenigdy świadomie nie zażyłem żadnej zakazanej substancji. – pisze Majchrzak. – Pozytywny wynik jest dla mnie ogromnym szokiem, tym bardziej, iż nie wiem, w jaki sposób niedozwolona substancja znalazła się w moim organizmie. Rozpocząłem najtrudniejszą walkę w moim życiu – walkę o udowodnienie swojej niewinności i powrót do sportu, który kocham – czytamy w oświadczeniu tenisisty.

Pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego tenisista zajmuje aktualnie 96. miejsce w rankingu ATP. Przed opublikowaniem wyników badan zajmował 77 miejsce.

Zobacz także:

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!