Piotrków TrybunalskiSportWydarzenia

Półmaraton piotrkowski za nami – ZDJĘCIA, AUDIO

Rekordowo duża liczba uczestników i rekord czasu potrzebny na przebiegnięcie całej trasy – tak najprościej można podsumować IV Nocny Półmaraton Piotrkowski Wielu Kultur. To jedna z najlepszych imprez biegowych w województwie łódzkim.

Aż 801 zawodników stanęło na starcie półmaratonu. Rekordowo duża liczba uczestników to piotrkowianie, bo było ich ponad 230 osób. Zawodnicy mieli do pokonania 21,0972 km. Dystans to w sumie 4 pętle ulicami Piotrkowa. A trasa, jak przyznają sami uczestnicy, była zróżnicowana. Oprócz odcinków „po płaskim”, był także „morderczy” podbieg na ulicy Sienkiewicza.

O nastroje przed i po biegu pytał nasz reporter Jarek Krak

 

Posłuchaj rozmowy z Krzysztofem Chojniakiem, prezydentem Piotrkowa

 

Jako pierwszy na linię mety dobiegł Hoea Kiplagat Tuei z Kenii, który na przebiegnięcie całej trasy potrzebował zaledwie 01:04:57, drugi linię mety przekroczył Pavel Vereckyi z Ukrainy z czasem 01:08:04, a jako trzeci Abderrahim Elasri z Maroka, który dystans pokonał w 01:08:05.

Najszybszym piotrkowianinem był tradycyjnie Jan Wychowałek z czasem 01:13:36, który na metę przybył jako 8. w kolejności. – Startuję w wielu biegach w kraju i w Europie, ale takiego podniecenia, jak przed biegiem w Piotrkowie, nie czuję nigdzie, to jest nie do powtórzenia… – powiedział w rozmowie z nami Jan Wychowałek.

 

Jako ciekawostkę można podać, że w biegu wystartował także Adam Karzewnik, zastępca prezydenta Piotrkowa. Wiceprezydent dobiegł na miejsce jako 600. z czasem 02:27:10.

Bieg to także akcja charytatywna dla Marysi Krak – mieszkanki Piotrkowa, która cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Marysia dzięki intensywnej rehabilitacji ma szansę na samodzielne poruszanie się bez wózka inwalidzkiego. Każdy, kto chciał, podczas rejestracji biegu mógł zapisać się do „Drużyna Laury”. Im większa była drużyna, tym większą wpłatę sponsor przekazał na konto fundacji, która opiekuje się siedmioletnią piotrkowianką. W rezultacie 236 osób wsparło „Drużynę Laury”.

W sumie do biegu zapisało się 889 zawodników, wystartowało 801, a dobiegło 711. Szczegółowe wyniki oraz statystyki dostępne TUTAJ.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!