Piotrków TrybunalskiSportUncategorizedWydarzenia

Półmaraton Piotrkowski: najszybsi Kenijczycy – FOTO, VIDEO

Niemal 900 osób zapisało się do V Nocnego Piotrkowskiego Półmaratonu Wielu Kultur. Na linię STARTU stawiło się 658 osób. Najstarszym zawodnikiem był 80 letni mężczyzna. Jako pierwsi na metę dobiegli Kenijczycy. Pierwszy był Hosea Kiplagat Tuei z czasem 01:06:50, drugi na metę przybiegł Mathew Kosgei z takim samym czasem, a jako trzeci bieg ukończył Emil Dobrowolski z czasem 1:07:26. Najszybszym piotrkowianinem był tradycyjnie Jan Wychowałek. Jego wynik to 1:17:17 – tak rozpoczynają się Imieniny Piotrków.

POSŁUCHAJ RELACJI

– Nasza trasa ma atest Polski Związek Lekkiej Atletyki. Biegacze startują w okolicach pomnika JP2 i biegną dalej między innymi ulicami: Sieradzka, Rynek Trybunalski, Plac Czarnieckiego, Zamkowa, Jerozolimska, Plac Niepodległości, Słowackiego, Narutowicza, Sienkiewicza, POW. Trasa to dwa podbiegi, razy 4 pętle, to na pewno da niektórym popalić, ale doping który jest na całej trasie sprzyja pobijaniu rekordów – mówił tuż przed startem Leszek Heinzel, dyrektor OSiR w Piotrkowie.

W ten sposób rozpoczęliśmy Imieniny Piotrków. Od pięciu już lat w ten właśnie biegowy sposób rozpoczynamy świętowanie dni miasta. Ci, którzy stawili się na starcie mają do pokonania 21 km. – Dwa podbiegi razy cztery – mówił Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. – Wszyscy zgodnie podkreślają, że doping, jaki jest na trasie sprzyja pobijaniu rekordów życiowych. Rekord trasy piotrkowskiego Półmaratonu został pobity rok temu – 1 h 4 min. i 57 sek.

Na starcie zjawili się nie tylko biegacze z Polski (626), ale też Kenijczycy (4), Ukraińcy (4), Marokańczyk (1), Izraelczyk (1), Australijczyk (1) Anglik (1) oraz mieszkaniec RPA (1). Co ciekawe, to nie mieszkańców Piotrkowa było najwięcej lecz Łodzi. Ze stolicy województwa było 106 osób, a z Piotrkowa 96.

Pula nagród to w sumie 24 tys. zł, nagroda główna (zwycięstwo i pobicie rekordu trasy) to 5 tys. zł.

Pełne wyniki można znaleźć TUTAJ.

Wystartował V Piotrkowski Nocny Półmaraton Wielu Kultur !

Opublikowany przez Piotrkowski24.pl Piątek, 21 czerwca 2019

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sprawdź także
Close
Back to top button
Close
Close