Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Policyjny dozór dla sprawców rozboju. Grozi im kara 12 lat więzienia

Policjanci z piotrkowskiej jednostki zatrzymali dwóch sprawców rozboju. Na dworcu PKS mężczyźni pobili 23-latka i ukradli mu telefon komórkowy oraz dokumenty. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło tuz przed świętami – 21 grudnia. Zaalarmowani przez przypadkowego świadka policjanci, pojechali na teren piotrkowskiego dworca PKS. Na przystanku autobusowym zobaczyli pobitego mężczyznę. Szybko ustalili przebieg wydarzeń. Kiedy 23-latek czekał na autobus, został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Napastnicy bili go po twarzy i całym ciele. Bezbronnemu mężczyźnie zabrali telefon komórkowy i dokumenty. Świadek zdarzenia wskazał funkcjonariuszom kierunek ucieczki sprawców. Stróże prawa sprawdzili najbliższą okolicę. Już po kilku minutach zauważyli mężczyzn wbiegających do budynku dworca PKP.

Sprawcy próbowali wydostać się wyjściem na peron, ale policjanci udaremnili im ucieczkę. Okazało się, że byli nietrzeźwi. 42-latek miał 1,22 promila alkoholu w organizmie, a 34-latek blisko 2,80. Zatrzymani mieli przy sobie skradzione 23-latkowi dokumenty. Przestępczy duet usłyszał zarzuty rozboju. Na wniosek prokuratora obaj mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem.

Za rozbój, zgodnie z kodeksem karnym grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!