Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Policyjne podsumowanie długiego weekendu

Zakończyła się najdłuższa od lat majówka. Pogoda dopisała, co widocznie uśpiło czujność wielu kierujących. Mimo wysiłków policjantów na drogach województwa łódzkiego doszło do 9 wypadków śmiertelnych.

Tegoroczna majówka trwała od piątku 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku, czyli aż 9 dni. Na głównych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez województwo łódzkie służbę  pełnili policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory. W ruch poszły urządzenia do pomiaru prędkości. Sytuacja monitorowana była także z pokładu policyjnego śmigłowca.

Długi weekend na piotrkowskich drogach nie należał do bezpiecznych jeśli chodzi o zdarzenia drogowe. 1 maja roku około godziny 17.00 w Cieszanowicach (gm. Gorzkowice) zginęła kierująca fordem ka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 37-letnia kierująca, jadąc od Trzepnicy w kierunku Gorzkowic, na prostym odcinku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na prawe pobocze, gdzie uderzyła w pień ściętego drzewa. W wyniku poniesionych obrażeń, pomimo podjętych czynności reanimacyjnych, mieszkanka powiatu piotrkowskiego zmarła. Ponadto piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny wypadku ze skutkiem śmiertelnym z 7 maja 2018 roku. Około godziny 3.45 na DK 91 w miejscowości Sobaków (gm. Gorzkowice), kierujący nieustalonym na chwilę obecną ciągnikiem siodłowym z naczepą, jadąc od strony Radomska, najechał na poruszającą się w tym samym kierunku rowerzystkę. 61-letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego w wyniku poniesionych obrażeń poniosła śmierć.

W trakcie wolnych dni majowych, na terenie Piotrkowa i powiatu odnotowano 56 kolizji, rannych zostało 17 osób, a dwie poniosły śmierć. Ponadto policjanci wyeliminowali z ruchu 15 nietrzeźwych kierujących.

W tym czasie na drogach województwa łódzkiego doszło do 94 wypadków, w których rannych zostało 119 osób, a 9 poniosło śmierć. Policjanci wyeliminowali z ruchu 212 nietrzeźwych kierujących. Dla porównania, w roku ubiegłym w ciągu 6 dni działań, od północy 28 kwietnia do końca 3 maja, policjanci na terenie województwa łódzkiego odnotowali 46 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 54 zostało rannych. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 126 nietrzeźwych kierujących.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!