Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Policjanci wsiądą na rowery

Policjanci w Piotrkowie rozpoczynają sezon rowerowy. Mundurowi zamiast chodzić pieszo, będą korzystać z jednośladów. Mocną stroną takiego rozwiązania jest możliwość szybkiego dotarcia w rejon trudno dostępny dla radiowozu.

Policjantów spotkamy głównie w parkach oraz na terenach wokół zbiorników wodnych.

Patrole rowerowe w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców zarówno miasta Piotrkowa jak i powiatu piotrkowskiego, już pojawiają się szczególnie w miejscach, gdzie odbywają się festyny i pikniki rodzinne. Mundurowych na rowerach spotykamy w okolicach kąpieliska Słoneczko, zbiornika wodnego, Bugaj, na terenie parków miejskich w Piotrkowie, w okolicach Zalewu Sulejowskiego, ale także w lasach – mówi Dagmara Mościńska.  

Mieszkańcom Piotrkowa pomysł patroli rowerowych podoba się.

Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Będzie szybciej niż na nogach, ale przede wszystkim ekologicznie – mówi jedna z mieszkanek Piotrkowa. – Policjantów na motocyklach już kiedyś widziałam, ale na rowerach jeszcze nie. Uważam jednak, że to bardzo dobry sposób na patrolowanie miasta. Policjant na rowerze na pewno szybciej dojedzie niż ten który idzie pieszo, poza tym rower wiedzie tam, gdzie nie wiedzie samochód – dodaje.  

W Piotrkowie i powiecie, służbę rowerową mogą pełnić jednocześnie trzy, dwuosobowe patrole.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!