GminySulejówWażne wiadomościWydarzenia

Policjanci uratowali rannego łabędzia. Zwierzę zaplątane było w żyłkę wędkarską

Dbają o bezpieczeństwo wypoczywających i niosą pomoc nie tylko ludziom. Policjanci z posterunku wodnego w Barkowicach Mokrych otrzymali zgłoszenie o zaplątanym w żyłkę łabędziu. Szybkie i zdecydowane działania policjantów pozwoliły na szczęśliwy finał interwencji.

Policjanci z Nieetatowego Zespołu ds. Prewencji na Wodzie i Terenach Przywodnych z siedzibą w Barkowicach Mokrych pełnili służbę na terenie Zalewu Sulejowskiego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W pewnym momencie ktoś zauważył, że łabędź który pływał po zalewie był oplątany żyłką, której jeden koniec miał w dziobie. Dodatkowo w dziobie ptaka utkwiła tzw. błystka.

Widząc cierpienie zwierzęcia funkcjonariusze od razu podjęli działania. Przy pomocy podbieraka wędkarskiego policjanci unieruchomili zwierzę. Jeden z policjantów wskoczył do wody. Funkcjonariusz wyjął łabędziowi z dzioba haczyk i odplątał żyłkę, która zahaczyła się także o skrzydła. Dzięki szybkiemu działaniu ptak bezpiecznie odpłynął.

Policjanci przypominają, że dzikie zwierzęta mogą zachowywać się agresywnie i spowodować obrażenia ciała u człowieka. W przypadku odnalezienia rannego lub usidlonego zwierzęcia, poinformujmy odpowiednie służby i nie podejmujmy samodzielnych prób jego uwolnienia.

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close