GminyUncategorizedWażne wiadomości

Policjanci uratowali kolejne życie

Mł. asp. Marcin Kowalski i st. post. Paweł Kowalczyk, pełniący na co dzień służbę w gorzkowickim komisariacie, w ostatniej chwili uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki zdecydowanej reakcji funkcjonariusze zdążyli na czas. Mężczyzna z ranami trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W środę w godzinach popołudniowych dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał informację o mężczyźnie, który w jednej z miejscowości na terenie gminy Rozprza, groził odebraniem sobie życia. Powaga sytuacji wymagała natychmiastowego działania. Dyżurny skierował na miejsce patrol z pobliskiego komisariatu. Mundurowi byli na miejscu już parę minut od zgłoszenia. W domu zastali roztrzęsioną żonę desperata, która powiedziała mundurowym, że mąż kilka minut temu wybiegł z domu, zabierając ze sobą noże.

Bez chwili zwłoki policjanci zaczęli sprawdzać okolicę. Dobrze znali teren i dzięki temu podjęli decyzję o sprawdzeniu kompleksu leśnego znajdującego się w pobliżu. Jadąc leśnym duktem zauważyli odbijające się światło. Podejrzewając, że jego źródło może pochodzić z elementu odblaskowego na odzieży desperata podążyli jego tropem. W głębi lasu najpierw zobaczyli ślady krwi a dalej klęczącego mężczyznę z nożem w ręku.

Na widok mundurowych zdesperowany mężczyzna przyłożył nóż do klatki piersiowej i nie pozwalał do siebie podejść. Policjanci wiedzieli, że muszą jak najszybciej zapobiec tragedii, widząc że mężczyzna ma krwawiące rany na ręce. Zachowując szczególną ostrożność zaczęli podchodzić bliżej, prowadzili z nim rozmowę, chcą nakłonić go do oddania niebezpiecznego narzędzia. Dzięki skutecznej negocjacji jeden z policjantów odwrócił uwagę mężczyzny a w tym czasie drugi odebrał mu nóż.

Mundurowi udzielili niedoszłemu samobójcy pierwszej pomocy przedmedycznej, zatamowali obficie krwawiące rany i wezwali pogotowie ratunkowe. Do czasu przyjazdu karetki cały czas kontrolowali jego funkcje życiowe. Przekazany załodze ratownictwa medycznego mężczyzna trafił do szpitala.

Policjanci bezbłędnie wykonali jedno z najtrudniejszych zadań – uratowali ludzkie życie.

Tagi

Powiązane artykuły

2 komentarzy

  1. W której miejscowości to było??? Przyjrzeć się policja musi żonie poszkodowanego. Może przez nią był zdesperowany. Kobiety też potrafią wykończyć mężczyznę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close